ЧЕХІЯ ДОСЯГЛА ДОМОВЛЕНОСТІ З ДАНІЄЮ ТА НІДЕРЛАНДАМИ ЩОДО ПОСТАЧАННЯ ЗБРОЇ УКРАЇНІ

Чехія досягла домовленості з Данією та Нідерландами щодо постачання зброї Україні за їх фінансової підтримки. Відповідну угоду підписано у вівторок на базі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині під час зустрічі Контактної групи з допомоги Україні.

Про це 19 вересня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на Міноборони Чехії.

«Конкретно йтиметься про постачання додаткових танків, гаубиць, стрілецької зброї, бойових машин піхоти, засобів протиповітряної оборони та засобів радіоелектронної боротьби або боєприпасів від компаній нашої оборонної промисловості», — сказав заступник міністра оборони Чехії Даніель Блажковец, який підписав лист про наміри разом з главами оборонних відомств Данії та Нідерландів.

За даними Міністерства оборони Чехії, Київ отримає як сучасну чеську зброю, так і модернізовану техніку, яка вже є на озброєнні збройних сил.

Першим проєктом стане передання 15 модернізованих танків Т-72ЕА. Поставки відбудуться в найближчі місяці.

Раніше Чехія у межах спільного проєкту з США та Нідерландами передала в Україну 45 модернізованих танків Т-72.

У Чехії зауважили, що переговори щодо постачання обладнання відбуватимуться залежно від потреб української сторони.

«Ми отримаємо інформацію з України про поточну потребу.., чеські компанії нададуть нам свої пропозиції, а потім ми представимо все нашим іноземним партнерам, які будуть фінансувати проєкт», – пояснили в Агентстві міжурядового оборонного співробітництва, яке є складовою Міноборони.

Поделиться публикацией