У 2019 РОЦІ В УКРАЇНІ ВІДБУДУТЬСЯ ШІСТЬ МІЖНАРОДНИХ НАВЧАНЬ

Під час брифінгу в прес-центрі Міністерства оборони України перший заступник начальника Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Ігор Подолян розказав, що у 2019 році в Україні відбудуться 6 міжнародних військових навчань.

Про це повідомив «Український мілітарний портал» 16 січня ц.р.

Основні з них це – «Rapid Trident-2019», «Sea Breeze – 2019», «Кленова арка – 2019», «Riverin – 2019».

 

Rapid Trident

Це найбільші в Україні міжнародні сухопутні військові навчання за участі підрозділів Збройних сил України, Національної Гвардії, Державної прикордонної служби та армійських підрозділів іноземних держав.

У минулорічних військових навчаннях «Rapid Trident-2018» було задіяно 2500 військових з 14 країн. Відбувались вони впродовж вересня на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного

 

Sea Breeze

Українсько-американські маневри Sea Breeze є найбільшими в Україні міжнародними навчаннями за участі флотів та військово-морських сил іноземних країн.

Вперше вони відбулись у 1997 році та відбуваються щорічно.

Підготовка до цьогорічних вже почалась та на початку грудня в Києві стартувала конференція з питань планування «Sea Breeze – 2019». В конференції взяли участь представники США, Болгарії, Грузії, Латвії, Литви, Румунії, Данії, Норвегії, Туреччини та Молдови. Крім національних ВМС зі сторони України до заходу було залучено представників ДПСУ, НГУ та АТЦ при СБУ.

Кленова арка

 

Кленова арка — це щорічне 11-денне командно-штабне навчання, в якому традиційно беруть участь військовослужбовці Литви, Польщі та України.

У 2018 році формат навчання було дещо розширено в них було задіяно понад 300 учасників з 8 країн: Канади, Литви, Польщі, України, Грузії, Чорногорії, Румунії та Туреччини. Також були присутні спостерігачі з Македонії.

За легендою минулорічних навчань литовський батальйон уланів, польський танковий, український десантно-штурмовий та об’єднаний грузино-чорногорський батальйони під загальним командуванням ЛИТПОЛУКРБРИГ і підтримкою канадських наставників долали виклики місії у вигаданій країні «Латгалія», яка зазнала гібридної агресії від сусідньої «Торріке».

Представники Збройних сил Туреччини та Румунії для виконання навчальних завдань інтегровані в штаб Багатонаціональної бригади.

Riverin

 

Це наймолодші міжнародні військові навчання, що вперше проводились минулого року за участі України та Румунії.

Маневри відбувалися на ділянці річки Дунай від українського міста Ізмаїл до румунського Браіла з 2 по 6 вересня 2018 року. В них буде задіяно до десяти катерів та близько 300 військовослужбовців з обох сторін.

Військово-морські сил ЗС України направили на військові навчання два малих броньованих артилерійських катери типу “Гюрза-М” – P174 «Аккерман» та P174 «Бердянск», а також навчальний катер A542 «Чигирин» в якості штабного корабля. Ще три катера – BG16, BG17 та BG83 «Ніжин» з української сторони брали участь від Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Поделиться публикацией