У ЄВРОПІ ПРОПОНУЮТЬ СТВОРИТИ ЗБРОЙОВИЙ КОНСОРЦІУМ, ЩОБ КОНКУРУВАТИ ЗІ США

Німецька збройова компанія Rheinmetall висунула ідею створення європейського збройового консорціуму, щоб краще конкурувати з американськими виробниками. Ідею озвучив глава Rheinmetall Армін Паппергер, якому нещодавно підпалили будинок за постачання зброї до України. «Ми хочемо стати світовим гравцем, і наразі ми можемо зробити це самостійно завдяки нашому хорошому грошовому потоку», – заявив Паппергер на зборах асоціації бізнес-репортерів WPV в Дюссельдорфі, але уточнив, що «має сенс заснувати європейський системний концерн з оборотом близько 30-35 мільярдів євро, щоб ми могли конкурувати з американцями, це, безумовно, можливо», передає Reuters.

За словами Паппергера, Rheinmetall буде продовжувати купувати активи у США, де, як він вважає, у компанії є хороші шанси виграти контракт на розробку наступника бойової машини Bradley. Цей проект може коштувати понад 45 мільярдів доларів.

Нагадаємо, компанія Rheinmetall, на тлі збільшення витрат на оборону через війну Росії в Україні, отримає понад 130 млн євро від ЄС для збільшення виробництва снарядів. Ці кошти використають для шістьох проєктів в європейських дочірніх компаніях Rheinmetall. Також компанія збирається побудувати в Україні щонайменше чотири заводи для виробництва снарядів та військової техніки.

Раніше Паппергер закликав європейські країни відмовитися від переваги національних фаворитів і створити більш спеціалізовані оборонні групи, щоб конкурувати з американцями. Rheinmetall у 2023 році отримав 7,2 мільярда євро прибутку й прогнозує рекордні 10 мільярдів євро у 2024 році.

Поделиться публикацией