У ШВЕЦІЇ РОЗКРИТИКУВАЛИ РОСІЙСЬКІ С-400

Росія свідомо завищує характеристики ЗРС С-400 заради досягнення більш сильного рекламного ефекту навколо них, вважають експерти.

Як повідомив 12 березня  dt.ua, російська офіційна влада та російські ЗМІ свідомо завищують характеристики самохідного зенітно-ракетного комплексу С-400 «Тріумф»; про це йде мова у доповіді Шведського інституту оборонних досліджень.

Пропаганда РФ створює атмосферу напруги навколо С-400, завищуючи їхні характеристики; у першу чергу це спрямовано на досягнення більш сильного рекламного ефекту та поліпшення їхнього продажу, вважають шведи, і тільки в другу чергу така рекламна кампанія спрямована на залякування НАТО і США.

У документі наголошується, що фактична максимальна дальність польоту протиракети комплексу становить 150-200 кілометрів замість заявлених виробником 400 кілометрів, тоді як при перехопленні низько летючої крилатої ракети противника цей показник знижується взагалі до 20 кілометрів. Крім того, електронна начинка ракет комплексу С-400 значно більш вразлива до активних та пасивних заходів радіоелектронної протидії, ніж вважається.

Таким чином, робиться висновок, НАТО варто продовжити посилення оборонних можливостей Прибалтики, зокрема, військово-повітряної компоненти, так як Росія не зможе гарантовано перешкодити цьому за допомогою своїх розрекламованих С-400.

С-400 «Тріумф» — російський самохідний зенітно-ракетний комплекс протиповітряної оборони. Є одним з найбільш затребуваних російських військових товарів у світі, широко розрекламований у першу чергу російськими ЗМІ. Серед найвідоміших контрактів на постачання С-400 називають контракти на їхній продаж Індії та Туреччині.

Раніше, 5 жовтня 2018 року президент Росії Володимир Путін і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді підписали низку двосторонніх документів, один з яких про поставку п’яти полків зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф» на загальну суму близько п’яти мільярдів доларів. У цілому Росія повинна поставити системи Індії протягом п’яти років.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми — 55% — буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу.

Поделиться публикацией