У ЗСУ Є 14 НЕУКОМПЛЕКТОВАНИХ БРИГАД. ПАКЕТИ ЗБРОЇ ПРИХОДЯТЬ ПОВІЛЬНО

Президент України Володимир Зеленський розповів, що ситуація на фронті сьогодні не патова, а проблемна. Але її можна вирішити, маючи бажання та необхідні інструменти. Під час інтерв’ю Bloomberg він пояснив, що сьогодні у ЗСУ є 14 бригад, які не мають зброї, адже вона ще не прибула від західних партнерів.

«У нас бажання є, але інструменти не прийшли. Тобто, у нас стоять бригади без зброї. У нас стоїть резерв, у нас стоять 14 бригад, які неукомплектовані — у них немає відповідної зброї, за яку вже голосували, про яку говорили, пакети повинні приходити, але вони йдуть, на жаль, повільно», — розповів Зеленський.

Сьогодні не варто говорити про контрнаступальні дії, наголосив президент, адже ЗСУ спершу повинні захистити те, що у них є. «Ми хочемо відповідні контрнаступальні дії тоді, коли ми готові до цього. Ми будемо готовими до цього, коли у нас буде зброя», — підсумував глава держави.

Раніше радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван казав, що військова допомога дозволить Україні здійснити контрнаступ у 2025 році. До того ж, в своєму звіті ISW зазначив, що Україна формує кілька нових бригад, але запізнілі та недостатні поставки західних озброєнь, швидше за все, не дозволять оснастити їх. Своєчасна і належна допомога Заходу лишається вирішальним фактором, який визначає, коли і в яких масштабах Сили оборони зможуть перехопити ініціативу на полі бою.

Поделиться публикацией