У ЗСУ РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ ДОКТРИНА БЕЗПІЛОТНИХ АВІАЦІЙНИХ КОМПЛЕКСІВ

Під час круглого столу на тему «Впровадження інноваційних технологій у сфері оборони на прикладі роботизованих комплексів та безпілотних літальних апаратів (БПЛА)» в «Укрінформ» за участю представників оборонного відомства, профільних підрозділів Збройних Сил України, державних і приватних підприємств заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України полковник Володимир Коваль розповів, що починаючи з 2014 року було проведено комплекс досліджень, як наслідок ‒ побудовано систему управління та підготовки зовнішніх операторів роботизованих комплексів 1-го та 2-го класу.

Про це 8 жовтня ц.р. повідомив портал Арміяinform.

«Системою підготовки для курсантів займаються військові виші у Житомирі та Харкові, де є відповідні методики й програми навчання, відпрацьовуються тренажерні системи. Підготовку операторів здійснює 190-й навчальний центр у смт Гуйва, – зазначив полковник Володимир Коваль. – Великих проблем у цьому питанні немає, є певні недоліки, які усуваються, але варто пам’ятати і про суб’єктивні фактори, такі як плинність кадрів, зміна ментальності».

За його словами, в контексті застосування перспективних зразків у позаминулому році було замовлено дві науково-дослідні роботи, які окреслили правові аспекти застосування перспективних роботизованих систем. До кінця року ця робота повинна бути завершена, а на основі цього готуватимуться відповідні зміни у статути та законодавство, адже спільне застосування традиційної та високотехнологічної зброї повинно бути чимось підкріплено.

Також полковник Володимир Коваль розповів, що Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки – єдина установа, яка відпрацьовує настанови з льотної експлуатації БПЛА.

«Безпілотний авіаційний комплекс – таке саме судно, як і традиційний літак, тож без цих настанов він не може бути застосований. Усі проблемні питання, які були озвучені, знайдуть своє відображення у Доктрині безпілотних авіаційних комплексів, яку ми плануємо завершити до кінця цього року. Вона стане підґрунтям для відпрацювання бойових статутів, настанов та інших нормативно-правових документі», ‒ підсумував заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Поделиться публикацией