УРЯД ПІДТРИМАВ ПРОЄКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОСМІЧНОЇ ПРОГРАМИ УКРАЇНИ НА 2021-2025 РОКИ»

Уряд підтримав проєкт Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки», яка була підготовлена Мінстратегпромом  разом  з ДКАУ у співпраці з усіма зацікавленими сторонами.

Про це 29 вересня ц.р. ІА «ОПК» повідомили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості.

Повідомляється, що надалі проєкт закону буде розглянутий народними депутатами  у стінах парламенту.

Програма передбачає реалізацію шести завдань:

провадження космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони;

створення космічних систем спостереження Землі та їх складових;

впровадження космічних технологій на ринку послуг;

створення ракетно-космічної техніки;

фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері космічної діяльності;

правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення заходів Програми.

В повідомленні йдеться, що фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті, а також інших джерел, не заборонених законодавством.  Орієнтовний обсяг необхідних коштів на 2021-2025 роки становить 40,78 млрд гривень, у тому числі з державного бюджету 15,76 млрд гривень. Однак, за попередніми підрахунками, непрямі доходи у сфері економіки та додаткові переваги у сфері національної безпеки, державного управління та екології за цей період складуть понад 16 млрд  грн. Найбільший дохід очікується у сегментах агромоніторингу, екології й безпеки та оборони.

В Мінстратегпромі наголошують, що для корпоратизації підприємств ДКАУ, яку нещодавно погодив Уряд, подальше прийняття Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, сприятиме системному та послідовному розвитку української космічної галузі.

Поделиться публикацией