УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ОТРИМАЛИ АНТИДРОНОВІ СИСТЕМИ AUDS

Українські військові отримали системи AUDS. Вони призначені для придушення безпілотників у повітрі. Кадри з цією системою в Україні показав німецький журналіст Юліан Рьопке.

Про це 10 липня ц.р. повідомив Мілітарний.

AUDS поєднує радіолокаційне виявлення цілей з електронним скануванням та можливість спрямованого радіочастотного придушення.

Система може використовуватися у віддалених або міських районах і запобігати використанню БПЛА для терористичних атак або розвідки.

У розробці системи AUDS для придушення безпілотників взяли участь три британські компанії: Blighter Surveillance Systems, Enterprise Control Systems та Chess Dynamics.

Радар системи у процесі сканування виявляє сигнал дрона, після цього включається відеокамера, оснащена тепловізійними датчиками.

Потім виявлений безпілотник зазнає впливу потужного радіосигналу. Це визначає його взаємодію з оператором управління.

Приміром, власник безпілотника отримує сигнал про те, що у БПЛА виникла несправність. Насправді в цей час оператор системи AUDS вибирає – придушити сигнал керування на короткий час або збільшити час влиплу на БПЛА доти, поки повністю не розрядиться його акумулятор і він не вийде з ладу.

«Уся справа в радіосигналі, адже виробники дронів використовують обмежений діапазон частот. Наш пристрій за допомогою спрямованої антени посилає убік сигнал на цих частотах. Сигнал такої потужності, що безпілотник перестає чути всі інші команди», – розповідає про систему представник компанії Enterprise Control Systems.

У 2015 році ця система пройшла фінансовані урядом Великої Британії випробування і її готували до серійного виробництва.

До комплексу також входить радар Blighter A400, який допомагає розпізнавати цілі. За даними компанії-розробника, AUDS може виявляти БПЛА на відстані до 10 км і здатна ефективно працювати в складних умовах, вдень та вночі та в будь-яку погоду.

Поделиться публикацией