УКРАЇНА ЧЕРЕЗ КІЛЬКА ТИЖНІВ ОТРИМАЄ ЧАСТИНУ АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СНАРЯДІВ, ЯКІ ЗНАЙШЛА ЧЕХІЯ − BLOOMBERG

Перша партія артилерійських снарядів з 800 тисяч, які Чехія знайшла для ЗСУ, можуть прибути в Україну вже через декілька тижнів. Про це у коментарі для Bloomberg розповів заступник міністра оборони Чехії Ян Їреш.

За його словами, низка європейських країн є учасниками чеської ініціативи. Посадовець не назвав, які країни фінансують закупівлі або чиї запаси використовуються, але сказав, що інформація про поставки, найімовірніше, буде розкрита після їхнього прибуття. Президент країни Петр Павел говорив, що Чехія знайшла близько 500 тисяч снарядів калібру 155 мм і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм для поповнення українських запасів, оскільки допомога від США поки «застрягла» у на розгляді у Конгресі.

«Ініціатива Чеської Республіки − це один із способів продемонструвати, що ми дійсно щось робимо, а не чекаємо, що станеться на Капітолії», − сказав Їреш. Раніше Міністерство оборони Данії повідомило, що допоможе Чехії купити 15 тисяч артилерійських снарядів для України, а ще 30 мільйонів доларів на доставку снарядів готова виділити Канада. Окрім того, Нідерланди виділяють понад 100 мільйонів євро на чеську ініціативу, а Бельгія ще 200 мільйонів євро на снаряди для України.

Петр Фіала також говорив, що близько 15 країн проявили інтерес до ініціативи, яка зосереджена на пошуку на світових ринках боєприпасів для України.

Поделиться публикацией