УКРАЇНА ПРОСИТЬ У НАТО ОКРЕМИЙ ПАКЕТ ДОПОМОГИ ВМС

Україна передала Альянсу запит щодо підтримки в Чорному морі перед зустріччю міністрів оборони 13-14 лютого.

Про це повідомив постійний представник України в НАТО Вадим Пристайко, повідомило 14 лютого dt.ua.

За його словами, запит, зокрема, містить прохання фінансової, політичної і демонстративної підтримки (тобто присутності в Чорному морі), а також організації спільних навчань.

«Ми просимо допомоги у розвитку інфраструктури наших Військово-морських сил, баз, корабельного складу, антикорабельных коштів. Розвідка, радари, обмін інформацією — все, що військові повинні запитати у інших країн за військової допомоги», — пояснив дипломат.

Серед іншого Україна сподівається на створення в рамках НАТО окремого пакету допомоги Військово-морським силам України, щоб країни могли краще бачити, які є потреби і які є можливості допомогти.

Раніше повідомлялося, що 6 вересня 2018 року на засіданні Ради національної безпеки і оборони України було прийнято рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі. В рамках реформування ВМС сформовані Морське командування, Командування морської піхоти, змінюється організаційна структура бойових частин і частин забезпечення. До складу ВМС прийняті шість малих броньованих артилерійських катерів, в поточному році заплановано прийняття ще одного такого катера і двох десантних катерів «Кентавр».

Поделиться публикацией