УКРАЇНА ПОСТАВИЛА ОАЕ ГАРМАТНІ СТВОЛИ ДЛЯ БМП-3 РОСІЙСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Україна експортувала до Об’єднаних Арабських Еміратів партію стволів до 30-мм автоматичних гармат 2А72, що встановлюються на легку броньовану техніку

Відповідна інформація була оприлюднена на сайті, що відстежує імпортно-експортні торговельні операції повідомляє Defense Express з посиланням на Ukrainian Military Pages.

Згідно з вказаними даними, у листопаді минулого року ДП ДГЗІНФ «Укрінмаш» було поставлено до ОАЕ 30 стволів 2А72.00.004 (в Україні ця гармата виробляється на КБАО і заводі ЗТМ з назвами КБА-2 і ЗТМ-1 відповідно,  прим. ДЕ) на загальну суму 392 700 доларів. Варто відзначити, що гарматами 2А72 озброєні БМП-3 російського виробництва, які перебувають на озброєні сухопутних військ та Президентської гвардії ОАЕ.

 

200316 garmata 1

Це вже не перший приклад того, як Україна, потроху, але відбиває у гібридних сусідів ту чи іншу торговельну площадку експорту озброєнь. Зокрема, минулого року стало відомо, що Державне Зовнішньоторговельне Підприємство «СпецТехноЕкспорт«, що входить до складу ДК «Укроборонпром», почало постачання країні-інозамовнику нових 100 мм пострілів для БМП-3 українського виробництва.

 

200316 garmata 3

Партія нових українських 100-мм пострілів для БМП-3 / Фото: Антон Пашинский

При цьому, до недавнього часу, боєприпаси до 100 мм гармати 2А70, якою озброєні БМП-3, вироблялися тільки російським ВПК, а в самій Україні після розпаду СРСР залишилося лише кілька одиниць бойових машин цього типу.

 

 

Поделиться публикацией