ТУРЕЧЧИНА МАЄ НАМІР ВИГОТОВЛЯТИ С-400 РАЗОМ З РОСІЄЮ

Туреччина має намір надалі спільно з Росією виготовляти самохідні зенітно-ракетні системи протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», кілька батарей яких Анкара придбала для переоснащення власних сил ППО, повідомила 15 липня Deutsche Welle.

Ердоган зазначив, що спільне виробництво С-400 є «метою» Туреччини; таким чином, від простого придбання російського озброєння турецький президент має намір перейти до повноцінного військово-технічного співробітництва двох країн.

Передбачається, що вже поставлені Росією у рамках контракту системи С-400 будуть повністю розгорнуті до квітня 2020 року. Турецьке міністерство національної оборони повідомило, що за останні кілька днів на авіабазі турецьких ВПС Мюртед приземлилося вже дев’ять військово-транспортних російських Ан-124 «Руслан» з комплектуючими для «Тріумфів».

Нагадаємо, 29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Туреччина стала першою країною НАТО, яка придбала російську систему ППО. Сам контракт на постачання комплексів було укладено у вересні.

22 травня американський телеканал CNBC із посиланням на власні джерела повідомив, що США дали Туреччині два тижні на відмову від придбання ЗРК С-400 у Росії, пригрозивши виключити Анкару з програми F-35. 29 травня стало Державний департамент США підтвердив цю інформацію.

7 червня США прийняли рішення не приймати пілотів ВПС Туреччини на програму навчання пілотуванню винищувачів п’ятого покоління F-35. Згодом було зупинено навчання і тих турецьких пілотів і спеціалістів, які вже проходили його на авіабазі Люк ВПС США.

29 червня 2019 року президент Турції Реджеп Тайїп Ердоган за підсумками бесіди з Трампом на саміті «двадцятки» в Осаці заявив, що домігся від американського президента обіцянки незастосування до Анкари санкцій США за придбання у Росії С-400.

12 липня військово-транспортні літаки ВПС РФ Ан-124 «Руслан» почали доправляти до Туреччини комплекси С-400. А вже 14 липня стало відомо про підготовку США санкцій проти Туреччини – попри усі запевнення Ердогана та начебто дану Трампом обіцянку.

Поделиться публикацией