ТРАМП ПРИЗУПИНИВ ВИДІЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ – POLITICO

Він хоче впевнитися, що ці гроші використовуються в інтересах США.

Адміністрація президента США Дональда Трампа затягує виділення 250 млн доларів військової допомоги Україні.

Глава Білого дому попросив свою команду з національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб упевнитися, що ці гроші використовуються в інтересах Сполучених Штатів, повідомляє видання Politico із посиланням на неназваного високопосадовця в адміністрації Трампа.

Затримки з виділенням допомоги виникли після вихідних, коли Трамп «неодноразово намагався применшити військову інтервенцію Москви в Україну» і підштовхував до повернення Росії до «Великої сімки», пише видання.

Перегляд програми допомоги Україні також відбувається на тлі широких внутрішніх дебатів у США щодо того, чи намагатися зупинити чи скоротити мільярди доларів, які спрямовуються на іноземну допомогу.

Американські законодавці на 2019-й фінансовий рік виділили Україні допомогу в галузі безпеки в розмірі 250 мільйонів доларів, включаючи гроші на зброю, навчання, техніку та розвідувальну підтримку. Зокрема, Конгрес виділив 50 мільйонів доларів на озброєння.

Тепер це фінансування ставиться під сумнів. Джерело Politico в адміністрації Трампа повідомило, що президент хоче забезпечити пріоритетність інтересів США, коли мова йде про іноземну допомогу, і вимагає запевнити, що інші країни «платять свою справедливу частку». Міністр оборони Марк Еспер та радник з національної безпеки Джон Болтон входять до складу чиновників, які переглядають фінансування безпеки в Україні.

Кошти на допомогу Україні не можуть бути витрачені, поки вони переглядаються, а поточний фінансовий рік завершується вже 30 вересня.

«Нам відомо, що [Управління з питань управління та бюджету] займається фінансуванням Ініціативи сприяння безпеці в Україні», — заявив речник Комітету з питань домогосподарств з питань домогосподарств Еван Голландер. «У нас є серйозні занепокоєння щодо заморожування цих важливих асигнувань, і ми терміново запитуємо в адміністрації, чому вони затримують ці кошти». Більше читайте тут: https://tsn.ua/politika/tramp-zatyaguye-vidilennya-250-mln-dolariv-viyskovoyi-dopomogi-ukrayini-politico-1402059.html

Поделиться публикацией