ТЕРЕЗА МЕЙ ЗВІЛЬНИЛА СВОГО МІНІСТРА ОБОРОНИ ЗА ВИТІК СЕКРЕТНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Британський прем’єр-міністр Тереза Мей звільнила свого міністра оборони 1 травня через виток таємної інформації при обговоренні в Раді національної безпеки питань щодо китайської телекомунікаційної компанії Huawei, повідомило агентство Reuters.

Раптове звільнення Гевіна Вільямсона, який посилено заперечував причетність до витоку, стало ще одним ударом для Мей чиє власне прем’єрство висить на волосині після того, як вона досі не змогла без проблем вивести Великобританію з Європейського Союзу.

Звільнення також підкреслило, наскільки серйозно її команда поставилася до витоку інформації з Ради національної безпеки, який обговорює британську національну безпеку, координацію розвідувальної діяльності та оборонну стратегію, і залучає тільки деяких міністрів з її кабінету, щоб переговори залишалися якомога більше секретними.

Ця секретність була порушена в минулому місяці, коли газета Telegraph повідомила, що Великобританія дозволить Huawei брати участь у створенні частин своєї мережі 5G, що призведе Лондон до розбіжностей з Вашингтоном щодо наступного покоління комунікаційних технологій.

У листі Вільямсону Мей написала, що розслідування витоків надало «переконливі докази, що свідчать про вашу відповідальність за несанкціоноване розголошення». «Ніякий інший заслуговує довіри версії подій, що пояснює цю витік, виявлено не було», — додала вона. Вільямсон, який швидко піднявся в рядах правлячої Консервативної партії, все заперечує.

«Я категорично заперечую, що я якимсь чином брав участь у цій витоку, і я впевнений, що ретельне й формальне розслідування підтвердило мою позицію». Для деяких членів Консервативної партії Вільямсон був дивним вибором для міністра оборони після того, як його попередник Майкл Феллон пішов із-за скандалу про сексуальні домагання в 2017 році.

Відомий своєю роллю головного батога, парламентського силовика консерваторів, Вільямсон умовляв законодавців дотримуватися партійної лінії, що дозволило егок ритикам сказати, що призначення його міністром оборони було своєрідним призом за цю роль. Російські ЗМІ радісно повідомили про його звільнення, оскільки в минулому році Вільямсон сказав , що Росії «потрібно заткнутися» — після інциденту з нападом на колишнього подвійного агента.

Опозиційні партії закликали провести кримінальне розслідування за фактом витоку, а основна опозиційна Лейбористська партія охарактеризувала консервативне уряд як хаотичне і «здатна розібратися у власному кризі» і зажадали ретельного розслідування, аж до кримінальної.

Новим керівником військового відомства призначено Пенні Мордонт, яка займала пост міністра великої Британії з питань міжнародного розвитку. Мордонт стане першою в історії Великобританії жінкою-міністром оборони.

Раніше повідомлялося, що 19 грудня хакери, імовірно працюють на китайську компанію, отримали доступ до європейських дипломатичних каналах і років листування. У листах обговорювалися саміт президента США Дональда Трампа і російського лідера Володимира Путіна в Гельсінкі, ядерна програма Ірану і ймовірність того, що РФ розмістила ядерні боєголовки в аннексированном українському Криму. Крім того, хакери отримали доступ до перепискам міністрів закордонних справ по всьому світу.

Поделиться публикацией