СІ ЦЗІНЬПІН У ПАРИЖІ НАМАГАЄТЬСЯ РОЗХИТАТИ ЄВРОПУ НА ТЛІ ВІЙНИ В УКРАЇНІ, ЯКУ ВІН НАЗИВАЄ «УКРАЇНСЬКОЮ КРИЗОЮ»

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив що його країна разом з усім міжнародним співтовариством шукає «хороші шляхи» завершення війни Росії в Україні. Про це йдеться у його заяві, опублікованій у французькій газеті Le Figaro одночасно з прибуттям Сі до Парижу в межах європейського турне Франція – Сербія – Угорщина.

«Ми розуміємо потрясіння, яке українська криза [так Сі називає повномасштабне вторгнення Росії в Україну] спричинила для європейців. Китай не є джерелом цієї кризи, а також не є її стороною чи учасником», – передає Le Monde слова Сі, які можуть бути реакцією на звинувачення з боку США та НАТО стосовно участі Китаю у підтримці Росії.

«Ми сподіваємося, що мир і стабільність швидко повернуться в Європу, і маємо намір працювати з Францією та всім міжнародним співтовариством, щоб знайти хороші шляхи вирішення кризи», – заявив китайський лідер.

Очікується, що президент Франції Еммануель Макрон буде тиснути на Сі у питанні впливу на його «безмежного друга» Владіміра Путіна, щоб той припинив війну з Україно. Досі невідомо, чи буде представлений Китай на Саміті миру у Швейцарії. Його участь називають надзвичайно важливою.

Нагадаємо, за останні місяці Китай значно допоміг у відновленні промислової бази та виробництва Росією зброї. Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що Пекін робить війну «вічною», хоча заявляє, що хоче її припинення. Генсек НАТО Єнс Столтенберг поставив Китаю умову хороших відносин із Заходом: припинення підтримки російської війни.

Поделиться публикацией