США ПЕРЕДАДУТЬ УКРАЇНСЬКИМ ПРИКОРДОННИКАМ ЩЕ ДВА КАТЕРИ

Сполучені Штати Америки сприятимуть розвитку корабельно-катерного складу Державної прикордонної служби України. З цією метою США передадуть морській охороні ДПСУ два катери, повідомив радник з програми експертного контролю та безпеки кордонів посольства США Кевін Кільєр.

«Ми працюємо з української стороною у питаннях охорони морських кордонів і виявили потребу у розбудові не лише інфраструктури морських підрозділів, а й необхідність оновлення флоту. Тому було прийнято рішення про надання морській охороні прикордонної служби двох катерів, які обслуговуватимуть 25 осіб», — цитує Кільєра «Укрінформ».

Водночас тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час виступу на міжнародній конференції у Києві наголосив на тому, що Сполучені Штати й надалі надаватимуть Україні допомогу через агресію РФ, зокрема, на морі. І зауважив, що безпека в Азовському і Чорному морях – важливе питання не лише для України, а й для всього світу.

«Україна — це ворота між Сходом і Європою, тому ми повинні допомагати Україні», — сказав він.

На думку Тейлора, США розуміють, що Україна потерпає через перепону свободи судноплавства, яку країна-агресор чинить у Керченській протоці. У цьому контексті він повідомив, що США виділили $ 4 мільйони на створення швидкої групи реагування у Маріуполі та Бердянську, тож зараз існує необхідність створення сучасних центрів постійної дислокації і ремонту суден.

Своєю чергою голова ДПСУ Сергій Дейнеко наголосив на тому, що одним з пріоритетів відомства є створення самодостатньої Морської охорони, здатної ефективно захищати морські кордони й адекватно протидіяти викликам.

«Тому розбудовується інфраструктура базування Морської охорони на Азові та розгортаються підрозділи спеціальних дій на воді, а також оновлюється корабельно-катерний склад, зокрема за допомогою міжнародних партнерів», — додав Дейнеко.

Як повідомлялося, у липні 2019 року США планують передати Україні ще два катери класу Island. Меморандум про передачу Україні перших двох патрульних катерів цього класу восени 2018 року підписали командувач ВМС ЗСУ адмірал Ігор Воронченко і віце-адмірал Берегової охорони США Майкл Макаллістер.

Патрульні катери класу «Айленд» — це швидкохідні патрульні катери, які будувалися в кінці 80-х – початку 90-х років для Берегової охорони США. Можуть розвивати швидкість до 54,6 км/год. Особовий склад катерів — до 18 моряків. На його озброєнні є автоматична артилерійська установка Mk 38 Mod 0 Bushmaster калібру 25 мм і два кулемети М2НВ калібру 12,7 мм. Катер обладнано радіолокаційної станцією, на його борту є моторний човен.

Поделиться публикацией