США ГОТОВІ НАДАВАТИ УКРАЇНІ ЛЕТАЛЬНУ ЗБРОЮ ДЛЯ САМОЗАХИСТУ – ВОЛКЕР

США готові постачати Україні летальне озброєння, призначене для самозахисту, причому як в рамках фінансування Конгресом військової допомоги Україні, так і в рамках прямих закупівель, 28 травня під час онлайн-конференції з Вашингтона заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє «Главком».

«Україна, як і кожна інша країна в світі, має право на самозахист. Це право записано у статуті ООН. З якоїсь причини попередня адміністрація прийняла рішення не допомагати Україні збільшити її можливості щодо самозахисту, принаймні в питанні оборонної летальної зброї. Це обмеження було знято. І США готові співпрацювати з Україною, так само, як з іншими країнами в світі, допомагаючи їм задовольнити свої законні потреби у захисті», – зазначив Волкер.

Він нагадав, що Україна вже отримала від США засоби протитанкової оборони та антиснайперські системи. Спецпредставник зазначив, що це було б нормально і в мирний час, проте в умовах бойових дій, які ведуться українською армією, постачання такої зброї набувають особливу цінність.

«Україні життєво необхідно посилити обороноздатність, щоб не допустити подальшу втрату територій, щоб утримати лінію зіткнення і, сподіваємося, створити умови для того, щоб провести мирні переговори», – пояснив Волкер позицію США.

Раніше повідомлялося, що з початку російської агресії в Донбасі Збройні сили України отримали від Сполучених Штатів Америки майже десять тисяч одиниць військово-технічної допомоги.

Поделиться публикацией