США ВКРАЙ НЕЗАДОВОЛЕНІ ВЛАСНИМИ ОБОРОННИМИ ПРОЕКТАМИ ЄС – ЗМІ

Сполучені Штати попередили Євросоюз, що його поточні оборонні плани ставлять під загрозу десятиліття інтеграції трансатлантичної оборонної індустрії і військової співпраці в рамках НАТО.

Про це йдеться у листі Пентагону керівництву ЄС від 1 травня, зміст якого став відомий іспанській газеті El Pais, повідомила 13 травня «Європейська правда».

Повідомляється, що лист переповнений більш чи менш завуальованими погрозами політичних і економічних репресій, якщо Брюссель і далі намагатиметься просувати європейські проекти з розробки озброєння за участі інших країн, не обов’язково США.

Лист надійшов невдовзі після того як Європарламент 18 квітня дав попередню згоду на створення Європейського оборонного фонду.

Крім того, США виступають проти умов так званої Постійної структурованої співпраці (PESCO) – програми, спрямованої на більш тісну співпрацю в сфері безпеки і оборони, в якій беруть участь 25 держав-членів ЄС.

«США глибоко стурбовані схваленням регламенту щодо Європейського оборонного фонду і загальними умовами PESCO» — йдеться у листі.

Регламент дозволяє участь неєвропейських країн у оборонних проектах, при цьому ці проекти будуть перебувати виключно у європейській інтелектуальній власності. Участь у проектах PESCO при цьому потребує одностайної згоди всіх учасників програми, у зв’язку з чим Вашингтон побоюється, що таким чином США можуть бути усунуті від участі.

Поделиться публикацией