США ВИДІЛИЛИ МАЙЖЕ МІЛЬЯРД ДОЛАРІВ НА РОЗРОБКУ ГІПЕРЗВУКОВОЇ РАКЕТИ

Військово-повітряні сили США уклали договір із компанією-виробником озброєння Lockheed Martin про створення гіперзвукової зброї дальнього радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу в розробці таких ракет, пише DW.

За словами представника Пентагону, Пекін вибудував «досить зрілу систему» для гіперзвукової ракети з радіусом дії на кілька тисяч кілометрів.

У США це викликало занепокоєння, оскільки нинішня система протиповітряної оборони не може визначити наближення подібної ракети, оскільки вони здатні змінювати напрямок під час польоту, траєкторія якого не передбачувана, на відміну від звичайних ракет.

 

Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив нещодавно, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, розробленої в Росії і Китаї. як пояснив військовий, гіперзвукова ракета — це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.

 

Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії і Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.

 

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і «непередбачувану траєкторію польоту». При цьому Путін зазначив, що «ні в кого іншого такої зброї поки немає».

Поделиться публикацией