СОУ НАНЕСЛИ УДАР ПО РОСІЙСЬКОМУ КОСМОСУ

З’явилися супутникові знімки з наслідками ударів по території російського військового об’єкту під Євпаторією в окупованому Криму ввечері 23 червня. Зокрема, супутник Planet Labs зафіксував сліди від пожеж на території військового об’єкту РФ у селі Вітине. Про це повідомило Радіо Свобода.

Згідно з даними OpenStreetMap, там знаходиться 40-й окремий командно-вимірювальний комплекс (Центр дальнього космічного зв’язку), який входить до складу Повітряно-космічних сил РФ. Це важлива військова частина у системі російського космічного зв’язку та супутникової навігації. «На території цього Центру розташовані системи супутникового спостереження та збору інформації «Лиана», до якої входять супутники «Лотос» і «Пион-НКС». «Пион-НКС», зокрема, використовує активну радіолокацію для морської розвідки та збору інформації», – розповів у коментарі «Схемам» військовий експерт Анатолій Храпчинський.

Він додав, що російська армія також може використовувати цей Центр, щоб керувати групами супутників «ГЛОНАСС» (російський аналог американської GPS, цією системою оперує, зокрема, державна корпорація РФ «Роскосмос») та такими системами радіоелектронної боротьби, як «Тирада-2» і «Былина-ММ», що, за словами Храпчинського, «призначені для придушення сигналів зв’язку ворожих супутників».

Раніше проєкт «Крим.Реалії» повідомляв, що в ніч на 24 червня прозвучала серія гучних вибухів – про що у соцмережах написали жителі Євпаторії та населених пунктів Молочне та Вітине, а також кримські телеграм-канали. Офіційно ані в Україні, ані в Росії ці події не коментували.

24 травня, ЗСУ завдали удару (https://t.me/cxemu/4000) по іншому центру дальнього космічного зв’язку на анексованому півострові, в районі селища Семидвір’я поблизу Алушти.

Поделиться публикацией