СЕВМОРЗАВОД ПОРОШЕНКА В КРИМУ СТАНЕ ГОЛОВНОЮ БАЗОЮ РЕМОНТУ ФЛОТУ РФ

Із Севастопольського морського заводу, який після анексії Криму був відібраний у президента Петра Порошенка, окупанти зроблять базове підприємство для ремонту кораблів свого Чорноморського флоту.

 

Про це повідомило «РИА Новости» з посиланням на директора захопленого заводу Володимира Баженова.

 

Для цього нібито розроблена програма «модернізації та технічного переозброєння».

 

Завод розташовується на двох майданчиках загальною площею 53 гектара. На ньому є два сухих дока, спеціалізовані цехи з ремонту корпусу, виготовлення корпусних конструкцій, суднового обладнання, систем і трубопроводів. Добудова і швартовні випробування проходять у спеціальних набережних, обладнаних необхідними комунікаціями.

 

За словами Баженова, це створює умови для ремонту, докування, переобладнання і модернізації кораблів і суден різного класу і призначення.

 

«Севастопольський морський завод» заснували в 1783 році, він був приватизований в 1990-х.

В 2010 році фонд Prime Assets Management, який керує активами концерну «Укрпромінвест» Петра Порошенка, викупив 60% акцій Севастопольського морського заводу в кіпрської компанії Malter Enterprises Limited, підконтрольної російському бізнесменові Костянтину Григоришину.

28 лютого 2015 року окупаційна влада Севастополя ухвалила рішення про так звану «націоналізацію» Севастопольського морського заводу.

Після цього підприємство стало філією російського судноремонтного заводу «Звездочка».

Сам Порошенко заявляв, що не збирається «дарувати» Севморзавод окупантам.

Поделиться публикацией