РФ РОКУ ВТРИЧІ ЗБІЛЬШИЛА КІЛЬКІСТЬ РОЗВІДУВАЛЬНИХ ПОЛЬОТІВ ПОБЛИЗУ КОРДОНІВ УКРАЇНИ

Російська Федерація з початку року втричі збільшила кількість розвідувальних польотів поблизу кордонів України.

Про це повідомив Укрінформ 5 вересня ц.р., посилаючись на інтерв’ю представника Головного управління розвідки Міноборони Вадима Скібіцького.

«Військова розвідка України відзначає в цьому році значну активізацію російської повітряної розвідки вздовж нашого кордону. Йдеться про літаки Су-24МР, стратегічні літаки-розвідники Іл-20, які постійно здійснюють розвідувальні польоти вздовж кордону. Таких польотів стало більше майже втричі. З початку 2019 року зафіксовано близько 75 таких польотів вздовж нашого кордону», — розповів Скібіцький.

На його думку, польоти російських «розвідників» не слід розглядати як психологічний тиск, оскільки вони проводяться з метою розвідки в інтересах угруповання військ РФ, яке зосереджене біля українських кордонів, тих з’єднань і частин, яким уже визначені бойові завдання на воєнний час. «Йдеться про ті рубежі, які вони мають досягти на нашій території», — уточнив представник ГУР.

За його словами, Україна і Сирія стали полігонами для випробовування Росією нових видів озброєння та військової техніки.

«Якщо ми говоримо про такі комплекси радіоелектронної боротьби, як «Леер-2», «Леер-3», «Житель», комплекс радіотехнічної розвідки «Свет КУ» — вони по суті пройшли випробування на території України та Сирії, їх не було практично до 2012-2013 року. Вони є на озброєнні тільки РФ. Боєприпаси, стрілецьке озброєння, артилерійські системи, ті ж «Урагани», «Смерчі» з новими боєприпасами випробовувались у нас. «Торнадо Г» – це новий тип реактивних систем залпового вогню, такі собі вдосконалені «гради» теж випробовувались на нашій території. Тобто все це використовується Росією для посилення своєї військової могутності», — зазначив представник розвідки.

Він додав, що Росія активно рекламує озброєння, яке пройшло випробування бойовими діями в Україні та Сирії, аби просувати його на ринку.

Поделиться публикацией