РОСІЯ ПОГРОЖУЄ УКРАЇНІ ВІЙНОЮ ЗА УЧАСТІ НАТО

Рада федерації Росії 10 квітня ухвалила заяву, в якій загрожує Україні «військовим конфліктом» за участю НАТО в разі порушень Україною процедур проходження суден через Керченську протоку. Про це повідомило російське держінформагентство.

Заяву прийнято з нагоди 70-річчя НАТО.

У ній йдеться, що «проходження українських кораблів через Керченську протоку — це не питання співвідношення сил або присутності НАТО в Чорноморському регіоні, а виключно проблема дотримання українською стороною встановлених процедур, які їй добре відомі і успішно використовувалися нею до листопада 2018 року».

«Спроби України діяти в обхід цих процедур несуть в собі ризики виникнення військового конфлікту між Україною і Російською Федерацією, у який може бути залучена і НАТО», — йдеться в заяві Ради федерації РФ.

Держсекретар США Майк Помпео нещодавно розповів, що сподівається разом із союзниками по НАТО, які відвідають Вашингтон, оголосити про додаткові кроки з посилення тиску на Росію через її агресію проти України.

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими та ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Поделиться публикацией