РОСІЯ ПЕРЕКИНУЛА ДО ЗАХІДНИХ КОРДОНІВ США СТРАТЕГІЧНІ БОМБАРДУВАЛЬНИКИ ТУ-160

Росія перекинула надзвукові стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-160 до західних кордонів США – два таких літака зі складу дальньої авіації військово-космічних сил РФ прибули на військову базу Анадир на Чукотському півострові, повідомило російське міністерство оборони.

Російські військові зазначають, що передислокація літаків виконана у рамках «планового льотно-тактичного навчання», під час якого будуть відпрацьовуватися завдання перебазування на оперативні аеродроми, а також польоти із виконанням дозаправки у повітрі. Загалом у навчаннях буде задіяно близько 10 літаків дальньої авіації ВКС – бомбардувальники Ту-160, Ту-95МС та літак-заправник Іл-78КС.

Зауважимо, що відстань від військового аеродрому Анадир до кордонів США становить 600 кілометрів, що для дальньої авіації більш, ніж успішно досяжна мета.

Ту-160 «Білий лебідь» (за класифікацією НАТО – «Blackjack») – найпотужніший літак російських Військово-космічних сил. Ту-160 – стратегічний ракетоносець дальнього радіусу дії, адаптований у першу чергу під використання ракет із ядерною бойовою частиною; також може нести на собі широкий спектр озброєння, включно із бомбами декількох видів та високоточні ракети. На 2018 рік на озброєнні Росії знаходиться 16 подібних літаків. Україна після розпаду СРСР також мала дивізію цих бомбардувальників, які у 1999 році частково були порізані на метал, частково – передані РФ.

Нагадаємо, що російські важкі літаки не перший раз загрожують кордонам США – так, 10 грудня 2018 року до Венесуели прибули стратегічні ударні бомбардувальники-ракетоносці дальньої дії Ту-160 у супроводі військово-транспортного літака Ан-124 «Руслан».

Окрім цього, Ту-160 регулярно перехоплюються винищувачами ВПС США і Канади поблизу Аляски.

Поделиться публикацией