РОСІЯ НАМАГАЛАСЯ ЗНИЩИТИ ВИРОБНИЦТВО УКРАЇНСЬКОЇ ВИБУХІВКИ — ЕКСПЕРТ

Російські та білоруські компанії намагалися знищити виробництво української вибухівки та урану, а їхні українські партнери в цьому допомагають. Про це 10 липня повідомило агентство «РБК-Україна» з посиланням на президента Союзу хіміків України Олексія Голубова.

За його словами «нещодавно українські виробники сірчаної кислоти були на межі зупинки через значно занижені ціни російського і білоруського імпорту і його істотне зростання. Але справа тут не тільки в економіці. Спроби росіян разом із українським металургійним лобі знищити внутрішнього виробника кислоти і поставити цілі галузі в залежність від імпорту небезпечні для обороноздатності нашої держави».

Голубов нагадав, що сірчана кислота є незамінним компонентом не тільки у промисловості, але й у видобутку і збагачення уранової руди і виготовленні вибухівки та боєприпасів.

«Російські виробники і їхні українські партнери вкладають великі кошти у монополізацію ринку в Україні. Шкода, що їм допомагають і деякі українські чиновники. Новий сплеск піар-кампанії на підтримку російсько-білоруського імпорту стався після недавнього рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ). Мінекономрозвитку після звернення українських виробників ввело квоти на імпорт кислоти впродовж 3-х років. Росіяни і їхні українські партнери тепер намагаються скасувати це рішення», — вважає президент Союзу хіміків України.

За словами Голубова, «металургійне лобі» хоче зберегти свої високі доходи і через ЗМІ розгорнуло масштабну кампанію.

«Українців залякують економічним «армагедоном» (включно з нібито падінням курсу гривні, відключенням цілих міст від тепла тощо) — все це не відповідає дійсності. А рішення МЕРТ спрямоване на захист внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку російського бізнесу. Вітчизняний виробник здатний легко забезпечити весь попит на сірчану кислоту, у тому числі для потреб оборони», — підкреслив він.

Голубов також нагадав, що російський і білоруський продукт є відходом виробництва в нафтохімії і кольоровій металургії, тому ціни на нього значно менші собівартості сірчаної кислоти українських виробників. Це не дозволяє їм конкурувати з росіянами і білорусами на рівних умовах і могло призвести до залежності України від імпорту вибухівки та урану.

Поделиться публикацией