РОСІЯ ГОТОВА ПОСТАЧАТИ ТУРЕЧЧИНИ СУ-57 ЗАМІСТЬ АМЕРИКАНСЬКИХ F-35 – ЗМІ

Росія готова продати Туреччини новітні російські винищувачі п’ятого покоління Су-57, якщо США заблокує участь Анкари у програмі F-35 через придбання Туреччиною російських систем протиповітряної оборони С-400 «Тріумф», заявив глава державної корпорації «Ростех» Сергій Чемезов.

Про це 3 травня повідомило турецьке видання Hurriyet.

«Ці російські винищувачі [Су-57] мають видатні характеристики і чудово підійдуть для експорту», – заявив Чемезов.

При цьому Росія готова поділитися з Туреччиною технологіями виробництва С-400 і Су-57 – Чемезов зазначив, що в Москві «із задоволенням» сприймають будь пропозицію Туреччини щодо локалізації російських військових технологій.

2 грудня 2018 року у Вашингтоні ультимативно заявили, що Анкара повинна відмовитися від угоди з Москвою, в іншому разі країну можуть позбавити членства в програмі F-35. Однак ще в листопаді турецька сторона заявила про неможливість скасування багатомільярдних домовленостей з Росією.

Вважається, що постачання літаків F-35 Туреччині заморозили саме через закупівлю останньою комплексів С-400 — у США побоюються, що російські військові фахівці при розміщенні систем ППО у Туреччині можуть досконально вивчити всі сильні і слабкі сторони новітнього винищувача. Втім, навіть якщо і так, то Конгрес запізнився, так як два винищувачі Туреччина від США отримати усе-таки встигла.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пригрозив Туреччині санкціями за намір придбати російські ракетні системи «земля-повітря». Помпео нагадав голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари та ракетні батареї не будуть інтегровані із силами союзників НАТО в Анкарі.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми — 55% — буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня 2018 року російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 «Тріумф» відбудеться зі значним випередженням графіка — у середині 2019 року.

Поделиться публикацией