РОСІЙСЬКИЙ ЗАВОД В «АЛАБУЗІ» ЦЬОГО РОКУ ПЕРЕВИКОНАЄ СВІЙ ПЛАН ІЗ ВИРОБНИЦТВА БАК

Угоду щодо будівництва заводу з виробництва безпілотників уклали з іранським керівництвом наприкінці 2022 року, пообіцявши натомість 1,7 мільярда доларів США, частина яких мали б бути виплачені золотими злитками. Відповідно до контракту, завод у Алабузі планує випускати 6000 ударних безпілотників Shahed на рік, а також безпілотники спостереження. За даними лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень, наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, уже поставивши 4500 обіцяних Shahed. Як пише The Wall Street Journal, російський завод нарощує свої потужності все більше та більше, перевищуючи попередній план.

Десятки розвідувальних безпілотників М3 «Альбатрос», виготовлених на заводі «Алабуга», отримали детальні фотодані про українські позиції та переміщення на передовій. Їх виробник заявив, що безпілотники вже допомогли відбити спробу вторгнення України в прикордонний з Росією Бєлгородський район.

Також Росія виробляє власні боєголовки, прискорюючи виробництво боєздатної зброї, оскільки, згідно з висновками експертів, новіші версії «шахедів» були зроблені в Росії.

Наростити виробництво безпілотників Москві допомагає використання тіньових логістичних мереж Тегерана та використання його військових технологій. Зокрема, Іран впродовж багатьох років використовував для ухилення від західних санкцій підставні компанії, які були зареєстровані в Гонконгу чи Дубаях. США періодично накладали санкції на такі компанії, але йшлося про невеликі частини великої мережі, яка швидко адаптувалась та створювала нові компанії.

Згідно з даними Міністерства фінансів США, в одній частині російського проекту з виробництва безпілотників була задіяна іранська підставна компанія в ОАЕ під назвою Generation Trading FZE. Компанія продавала Росії моделі безпілотників, запчастини та підключені наземні станції. На папері ж підприємство виробляє човни.

WSJ зазначає, що для розширення виробництва безпілотників Росії, насамперед, потрібні були кваліфіковані робітники. Спочатку на заводі залучали студентів із сусідніх технічних коледжів, але їх виявилось недостатньо, тому керівництво підприємства стало поглядати на Африку.

«Заробітна плата студентів ОЕЗ «Алабуга» становить майже 1000 доларів на місяць, що майже вдвічі перевищує середню зарплату в Росії. На початку минулого року російські бізнесмени з ОЕЗ «Алабуга» орендували зал в елітній школі в столиці Уганди, де  зібрали молодих студенів. Їм запропонували кваліфіковану роботу з оплатою в три рази більшою, аніж заробітна плата в Уганді, авіаквитки, безкоштовне житло та диплом університету, в разі приєднання до програми роботи й навчання», — пише видання.

До рекрутингу залучили і угандійських вчителів, які мають підбирати учнів із відповідними здібностями. Один із рекрутерів, заступник директора середньої школи в Лубірі Джозеф Казібве розповів, що росіяни зацікавлені в молодих жінках, які досягли успіхів у точних науках у середній школі. При цьому він заявив, що не знав, що вони братимуть участь у створенні дронів. «Наша робота полягає в тому, щоб визначити відповідних кандидатів. Після цього росіяни беруть на себе повну відповідальність за процес. Вони не діляться з нами своїми критеріями найму, і ми не знаємо, як і кого вони зрештою обирають», — розповів він. За даними видання, більше тисячі жінок поїхали до «Алабуги» з усієї Африки, а ще тисяча студенток, ймовірно, приєднається до цьогорічного набору.

Поделиться публикацией