РОСІЙСЬКА РОЗВІДКА НАМАГАЛАСЯ ЗЛАМАТИ СИСТЕМУ ЗВ’ЯЗКУ ФБР – ЗМІ

Спроби злому були спрямовані на отримання даних ФБР, які дозволили б російській розвідці уникати затримання своїх агентів, а також зв’язувалися із російським втручанням у вибори.

Російські розвідники спрямували максимальні зусилля на злом систем зв’язку Федерального бюро розслідувань, починаючи з 2010 року, особливо активізувавшись у 2016 році під час втручання у президентські вибори, повідомив 17 вересня «Голос Америки» із посиланням на інформацію колишніх співробітників контррозвідки США.

Атаки наробили у розвідці США чимало шуму – так, розвідсуспільство довго і безуспішно шукало російського агента-«крота» у своїх лавах, а російська агентура могла уникати спостереження і отримувати внутрішню інформацію ФБР.

При цьому російські агенти розкрили і допоміжні канали зв’язку, які використовувало ФБР. Цей провал бюро сприйняло вкрай серйозно, відзначають екс-контррозвідники у доповіді. Окрім того, атаки зв’язувалися з російським втручанням у вибори – саме через це у грудні 2016 року адміністрація Барака Обами вислала 35 російських дипломатів.

В Мін’юсті США 18 квітня опублікували відредаговану версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер дійшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає.

Поделиться публикацией