ПРИКОРДОННИКИ ОТРИМАЮТЬ 20 НОВИХ ФРАНЦУЗЬКИХ ПАТРУЛЬНИХ КАТЕРІВ

Корабельний склад Державної прикордонної служби України поповниться 20 надсучасними 32-х метровими патрульними кораблями французької компанії ОСЕА.

Про це 19 листопада повідомив глави МВС Арсен Аваков. За його словами, «сьогодні була підписана міжурядова рамкова угода на виготовлення і поставку для потреб системи прикордонної безпеки 20 прикордонних патрульних катерів».

Міністр поінформував, що пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною для України і потреб ДПСУ, а Франція запропонувала комплексний підхід кредитного фінансування і часткову локалізацію, 25%, виробництва в Україні. Тож кожен четвертий корабель буде виготовлений в Україні (орієнтовно, на одному з миколаївських заводів).

Проєкт вартує 136 мільйонів євро. За словами Авакова, 15% Україна заплатить відразу з державного бюджету. І 85% — це спеціальний кредит французького казначейства з мінімальними відсотками.

Зазначається, що проєкт розрахований до 2023 року, а перший катер Україна зможе отримати у 2021 році.

Кораблі будуть розміщуватися у місцях постійної дислокації підрозділів морської охорони ДПСУ — Одеса, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл та Кілія.

Поделиться публикацией