ПРЕЗИДЕНТ ОТРИМАВ ПРАВО СВОЇМ РІШЕННЯМ ОГОЛОШУВАТИ ПРИЗОВ РЕЗЕРВІСТІВ БЕЗ ОГОЛОШЕННЯ МОБІЛІЗАЦІЇ

Президент отримав право своїм рішенням оголошувати призов резервістів оперативного резерву першої черги (бойових частин) терміном до шести місяців без оголошення мобілізації.

Про це 30 березня повідомив портал Ukrainian Military Pages.

Відповідний законопроєкт №3553 від 28.05.2020 підтримали 256 народних депутатів. Далі, за процедурою, закон має підписати президент.

Нагадаємо, що законопроєкт №3553 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку було зареєстровано 28 травня 2020 р. з ініціативи Президента України.

Він передбачає запровадження нового виду служби – військова служба за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період. Визначає порядок проведення призову, передбачає для осіб, які призиваються, трудові, освітні гарантії та гарантії соціально-правового захисту.

За призваними без мобілізації резервістами, на весь час їх служби, зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, а також поширюватимуться всі соціальні гарантії передбачені законом для мобілізованих.

Крім того, законом внесені зімни до статті 336 Кримінального кодексу, щодо введення відповідальності резервістів за ухилення від такого призову. Нова редакція статті також підіймає нижню планку покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.

Поделиться публикацией