ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЙНЯВ ПОВНОВАЖЕННЯ ВЕРХОВНОГО ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧА

Шостий президент України Володимир Зеленський підписав свій перший указ – про прийняття повноважень Верховного Головнокомандувача України.

«У зв’язку з набранням 20 травня 2019 на пост президента України, згідно з пунктом 17 частини першої статті 106 Конституції України беру на себе з цього дня повноваження Верховного головнокомандувача Збройних сил України», — йдеться в президентському указі №300/2019 від 20 травня.

Попередній указ №299/2019 було підписано п’ятим президентом Петром Порошенком минулої неділі, 19 травня.

20 травня відбулася інавгурація шостого президента України Володимира Зеленського. У ході виступу з парламентської трибуни Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду України.

Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.

На ранок 21 травня Зеленський запросив до Адміністрації президента спікера Андрія Парубія і голів парламентських фракцій для консультацій щодо розпуску Ради і дострокових виборів.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери «Батьківщини» і «Радикальної партії» вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмови від «мажоритарки». У «Самопомочі» нагадали, що навіть якщо виборчий кодекс буде прийнято у другому читанні, дострокові вибори все одно проводитимуться за старою системою.

Поделиться публикацией