ПЕРЕХІД НА КАЛІБР НАТО ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА

Танк Т-84-120 «Ятаган» – основний бойовий танк, який оснащений 120-мм гарматою у відповідності до прийнятого у країнах НАТО стандарту. Ця бойова машина буде продемонстрована у Києві під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності України. Таку інформацію повідомили 21 серпня на офіційному сайті держконцерну.

 

«Ятаган» був розроблений у ДП «ХКБМ ім. Морозова», що входить до складу «Укроборонпрому», та є ефективним рішенням з інтеграції стандартів Альянсу в українську бронетехніку. Для вирішення цієї задачі харківські інженери з нуля розробили новий механізм заряджання, який може працювати з унітарними пострілами натівскього стандарту.

Новий механізм заряджання працює по конвеєрному принципу та розміщений у спеціальному відсіку в задній частині башти. Цей відсік відокремлений від екіпажу та має спеціальні вишибні панелі, що дозволяє максимально підняти безпеку екіпажу та повністю відповідає рішенням конструкторської школі країн-членів НАТО.

Використання натівської танкової гармати значно розширює номенклатуру боєприпасів, які можуть використовуватись Т-84-120. Мова йде не тільки про снаряди, що можуть виготовлятися на новій технологічній лінії, яка встановлена на ДАХК «Артем», але і боєприпаси виробництва країн-членів НАТО.

Окрім потужної натівської зброї, «Ятаган» має високі ходові характеристики. Завдяки 1200-сильному дизельному двигуну, 48-тона машина розганяється до 65 км/год. Питома потужність Т-84-120 складає 26 к.с./т, що значно вища за показники не тільки Т-64, Т-72 чи російського Т-90, але і деяких сучасних танків країн Альянсу.  В цей же час, за захист танку відповідає не тільки багатошарова броня, але і сучасні засоби динамічного захисту «Ніж» та комплекс електроно-оптичної протидії від керованого озброєння. Що у сукупності робить «Ятаган» захищеною, маневреною машиною з потужною зброєю.

Загалом, конструкторські та технологічні рішення, які були відпрацьовані під час розробки Т-84-120 «Ятаган» ще у 2000-х роках, дозволяють вести мову про можливість поступової модернізації вже існуючого парку українських танків та розробку нових зразків бронетанкової техніки, як під вже існуючи 120-мм артилерійські системи, так і перспективні.

 

Поделиться публикацией