ПЕРЕД ПРОДАЖЕМ «КУЗНІ НА РИБАЛЬСЬКОМУ» З НЕЇ ВИВЕЛИ НЕРУХОМІСТЬ — dt.ua

Перед продажем заводу президента Петра Порошенка і його соратника Ігоря Кононенка «Кузня на Рибальському» понад 60 000 м.кв. нерухомості передали компанії «Буд-Реновація».

Як повідомив 27 вересня портал dt.ua, операцію було проведено за півтора місяці до публічного повідомлення про підготовку заводу до продажу, 14-16 серпня, про що свідчать офіційні витяги з держреєстру нерухомості.

Як зазначає Bihus.Info, компанія «Буд-Реновація» була заснована три місяці тому самою ПАТ «Кузня на Рибальському», а її кінцевими бенефіціарами також є Петро Порошенко та Ігор Кононенко. Серед переданої нерухомості – цехи, склади та верф. Судячи з підстав, вказаних у витязі з реєстру, майно передане «Буд-Реновації» безоплатно.

За інформацією з фінансового звіту «Кузні на Рибальському» за 2017 рік, їхні основні засоби оцінювалися у понад 275 мільйонів гривень, інвестиційна нерухомість — у більше ніж 28 мільйонів. Водночас статутний капітал фірми «Буд-Реновація» становить 6 мільйонів гривень.

Серед основних причин, які могли спонукати власників передати перед продажем нерухомість компанії новій фірмі, юристи виділяють бажання потенційного покупця захистити майно від можливих зазіхань, або уникнути виплати зобов’язань, що накопичились у «Кузні на Рибальському» за попередні роки.

«Подібна передача майна використовується, щоб запобігти накладенню можливих обтяжень, або зверненню стягнення на майно, наприклад через борги перед партнерами, або невиконані податкові зобов’язання», — вважає керівник департаменту корпоративного права компанії «Юрімекс» Святослав Кібець.

Він додав, що подібна практика не гарантує намір покупця уникнути виплати боргів, але цілком дозволяє йому це зробити.

«По-перше, така операція унеможливлює якісь швидкі дії, наприклад — арешт майна або заборону його передачі, з боку держави або кредиторів. По-друге, через 12 місяців після передачі майна спливає термін, з яким законодавство про банкрутство пов’язує можливість визнання передачі майна недійсною як такої, що суперечить інтересам боржника. Якщо простіше, то через рік після передачі активів іншій фірмі, компанію можна вводити у банкрутство, не виплачуючи борги, але зберігаючи всі активи», — розповів експерт.

Відповідно до фінансового звіту за 2017-й рік «Кузня на Рибальському» мала понад 178 мільйонів гривень кредиторського боргу за товари, роботи і послуги, більше 78 мільйонів гривень — за розрахунками з бюджетом і більше 1,1 мільярда гривень — за одержаними авансами.

Водночас у реєстрі зазначається, що основний вид діяльності «Буд-Реновації» — «організація будівництва будівель». Нині поруч з «Кузнею на Рибальському» зводиться скандальний житловий комплекс «Rybalsky», який журналісти пов’язують з нардепом Нестором Шуфричем та екс-головою Держкомпідприємства Михайлом Бродським.

Нагадаємо, що 26 вересня стало відомо, що фонд «Прайм Ессетс Кепітал», який управляє активами Петра Порошенка, знайшов покупця для «Заводу. Кузня на Рибальському».

Зазначимо, що основним акціонером «Ленкузні», приватизованої у 1995 році, виступає ПАТ «Недиверсифікований корпоративний інвестфонд «Прайм Ессетс Капітал» (раніше — «Фонд «Петра Порошенка», Київ).

«Ленінська кузня» раніше спеціалізувалася на будівництві буксирних пароплавів, морських риболовецьких траулерів, корпусів транспортних суден, а також кораблів для ВМС. За даними компанії, в 2016 році чистий прибуток «Ленкузні» за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) склав 8,5 млн грн, тоді як 2015 рік компанія завершила з чистим збитком в 5,54 млн грн.

Поделиться публикацией