ПЕНТАГОН ПОКАЗАВ НОВИЙ БОМБАРДУВАЛЬНИК, РОЗРОБКА ЯКОГО РОКАМИ ТРИМАЛАСЯ В ТАЄМНИЦІ

2 грудня Пентагон і оборонний підрядник Northrop Grumman представили американський військовий бомбардувальник майбутнього. Протягом років його розробка зберігалася в таємниці, повідомило видання Washington Post.

Очікується, що наступні десятиліття цей літак слугуватиме основою бойових операцій військово-повітряних сил. Літак B-21 Raider із характерною формою крил летючої миші презентували на заводі Air Force Plant 42, державному виробничому підприємстві, що суворо охороняється, на півночі від Лос-Анджелеса, де виконуються деякі з найбільш секретних робіт військових.

Міністр оборони Ллойд Остін, виступаючи перед ангаром, сказав, що літак є доказом довгострокової стратегії Міністерства оборони створювати передові можливості, які «зміцнять здатність Америки стримувати агресію сьогодні та в майбутньому».

За його словами, B-21 противнику складно виявити у небі «навіть найдосконалішими системами протиповітряної оборони».

«Ми знову пояснюємо будь-якому потенційному ворогу: ризики та ціна агресії значно переважають будь-які можливі здобутки», – сказав Остін.

Reuters додає, що літак – перший із нового парку ядерних бомбардувальників-невидимок великої дальності для ВПС Сполучених Штатів. Може доставляти як звичайну, так і ядерну зброю по всьому світу, використовуючи можливості дозаправки паливом на велику дальність і в повітрі.

Це – перша розробка американського бомбардувальника за понад 30 років. Перший літак готуються повністю завершити наступного року.

Поделиться публикацией