ПЕНТАГОН ГОТОВИЙ РОЗГЛЯДАТИ ВАРІАНТ ПОСТІЙНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНИ – В.О. МІНІСТРА ОБОРОНИ США

Виконуючий обов’язки міністра оборони США Марк Еспер пообіцяв провести детальне вивчення можливостей комплексної багаторічної підтримки України у сфері безпеки у разі свого затвердження на посаді міністра оборони; про свої плани Еспер розповів у відповідь на питання сенаторів США у рамках процедури затвердження на посаді, повідомив 16 липня «Укрінформ».

«Якщо мою кандидатуру буде затверджено, я проведу детальніше оцінювання у цьому питанні з командувачем Американського командування у Європі, заступником міністра оборони з політичних питань і головою Об’єднаного комітету начальників штабів», – заявив він.

Еспер назвав тривалі процеси укладання контрактів та здійснення закупівель, які обмежують здатність швидко постачати озброєння у контексті Ініціативи підтримки України у сфері безпеки (USAI), відверто негативним фактором. Разом із тим, він позитивно оцінив можливість затвердження багаторічної програми допомоги України у сфері безпеки та оборони.

«Хоча Міністерство оборони США поки здатне забезпечувати найбільш оперативні потреби України через USAI, можливість освоїти кошти протягом багаторічного періоду може дати потенційну можливість Пентагону підтримати комплексні можливості за обставинами, наприклад, з летальних систем морської оборони», – зазначив Еспер.

Раніше в США планували надати Україні статус головного союзника поза межами НАТО. У Сенаті США пропонують збільшити до 300 млн доларів обсяг військової допомоги Україні в 2020 році, що на 50 млн перевищує асигнування в поточному році. Проект закону повинен бути схвалений обома палатами Конгресу – Сенатом і Палатою представників, а також підписаний президентом США.

Поделиться публикацией