ОЧІЛЬНИК ТУРЕЦЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА BAYKAR ХОЧЕ СТВОРЮВАТИ В УКРАЇНІ НОВІ МОДЕЛІ БОЙОВИХ ДРОНІВ

Турецька компанія Baykar має намір збудувати в Україні не просто завод із виробництва ударних безпілотників Bayraktar TB2, а й створювати в Україні Bayraktar Akıncı та Bayraktar Kizilelma — новий безпілотний винищувач.

Про це розповів гендиректор Baykar Халук Байрактар в інтерв’ю Фонду «Повернись живим», передає Укрінформ.

Очільник компанії-виробника «Байрактарів» заявив, що бачить Україну як стратегічного партнера, хоче зробити виробничою базою та має довгострокові плани щодо спільних проєктів.

Так, Baykar розпочала будівництво фабрики в Україні, дослідницького центру та центру передового виробництва, де планують виробляти всі системи: не лише фюзеляж, але й електроніку, програмне забезпечення тощо.

«У нас було таке бачення. У зв’язку з цим наші інвестиційні плани просуваються прямо зараз. Для цих угод ми перебуваємо на етапі планування проєкту. Незабаром ми також хочемо розпочати реальні інвестиції», — сказав Халук Байрактар.

Як повідомляв посол України в Туреччині Василь Боднар, турецька компанія вже придбала в Україні ділянку для заводу з виробництва Bayraktar. Він розповів, що у компанії вже є структура та технічна інженерна команда, яка працює на підтримку України. «Наше бажання — щоб одного дня на заводі в Україні ми змогли створювати Bayraktar TB2, Bayraktar Akinci, а також новий Bayraktar Kizilelma — безпілотний винищувач», — сказав Халук Байрактар.

Bayraktar Kizilelma («червоне яблоко») — це реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА з українським двигуном, що розробляється турецькою оборонною компанією Baykar. Прототип нового бойового безпілотника показали у березні 2022 року.

Раніше президент Туреччини розповів, що Путін пропонував співпрацю у виробництві безпілотників компанії Вaykar Makina на території РФ, однак компанія відмовилася.

Поделиться публикацией