ОБ’ЄДНАТИСЬ З РОСІЯНАМИ В «ОДИН НАРОД» ОЗНАЧАЄ: «ПЕРЕМНОЖИТИСЬ НА НУЛЬ» – В. ГОРБУЛІН

Росія, нав’язуючи концепцію «триєдиного народу», намагається виправдати власне існування.

Про це пише голова наглядової ради Українського інституту досліджень безпеки, перший віце-президент Національної академії наук України академік Володимир Горбулін в статті для видання «Факти».

Горбулін звертає увагу на те, що концепція «триєдиного народу» була сформульована навіть не в Радянському Союзі, а до нього — в Російській імперії, до наративів якої дедалі частіше звертається сучасний Кремль.

«Нинішні очільники Російської Федерації заперечують саме існування української держави і української нації в усі можливі й неможливі способи, включно із концептуальними. На їхні переконання, всупереч задокументованій історії, логіці та здоровому глузду, українці (їхня мова, земля, культура, державність) — це лише проект Генерального Штабу Австро-Угорської імперії. При цьому питання, а як мільйони людей можна примусити століттями розмовляти «штучною» мовою, нібито вигаданою шпигунами Габсбургів та іншими русофобами (наприклад, панами-католиками й уніатами із Речі Посполитої) просто ігнорується», — пише Горбулін.

Він нагадує, що в сучасній зовнішній політиці держави керуються своїми інтересами, а не застарілими міфологемами. Якщо ж противник намагається оскаржити наше право на існування — треба не бігти в бібліотеку за рукописами і намагатися виправдатися, а спертися на збройні сили і дипломатію.

«Московія генерує порожнечу, що поглинає усе довкола, причому, ця порожнеча лише зростає. Наповненість життям й наповнене життя — не для ватажків Кремля та очолюваної ними отари. Об’єднатись з росіянами в «один народ» означає: «перемножитись на нуль», стрибнути в порожнечу, долучитись до «агресивного ніщо», — вважає Горбулін.

На його думку, росіяни не можуть створити сучасну націю, тому що постійно скочуються на імперські шляхи. Замість цього вони намагаються втягнути інші народи в авантюрне протистояння з потужними державами євроатлантичного світу, заздалегідь приречене на поразку.

«Повноцінно свою територіальну цілісність українська держава зможе відновити лише разом із відновленням територіальної цілісності Грузії й Молдови, а цілковито гарантувати зазначену цілісність зможе лише опісля «перестройки» РФ, яка передбачає звільнення її корінних народів», — вважає Горбулін.

Він передбачає, що «гібридні війни» Московія незабаром може вести «проти Новгородської, Уральської, Далекосхідної республік або, скажімо, Татарстану, Башкортостану, Кавказького імамату».

Але при цьому, на думку Горбуліна, залишається високою і ймовірність повномасштабного російсько-українського збройного конфлікту. «Оборонна війна проти Російської Федерації буде вкрай жорстокою і кривавою, адже для них це війна на знищення українських патріотів і знищення української держави», — вважає він.

На думку Горбуліна, такої війни слід максимально уникати.

«Політичні цілі, яких має досягти Україна, не є вузьконаціональними. І це треба чітко артикулювати. Досягнення таких цілей можливе лише в разі, якщо спільні зусилля широкої коаліції миролюбних країн світу будуть спрямовані на примус Російської Федерації до миру й «перестройки» пострадянських міжнародних відносин», — зазначає він.

 

Поделиться публикацией