НІМЕЧЧИНА, ФРАНЦІЯ ТА ІСПАНІЯ ДОМОВИЛИСЯ ПРО РОЗРОБКУ НОВОГО ВИНИЩУВАЧА

Німеччина, Франція та Іспанія домовились про створення спільного європейського винищувача нового покоління, повідомило 17 червня DW.

Відповідна рамкова угода міністри оборони трьох країн підписали 17 червня в ході роботи авіасалону в Ле Бурже в присутності президента Франції Еммануеля Макрона. Таким чином, Іспанія приєдналася до проекту, який у 2017 році ініціювали Німеччина і Франція.

На авіасалоні була представлена ​​експериментальна модель майбутнього винищувача. Система бойових літаків під назвою Future Combat Air System (FCAS) повинна до 2040 року замінити старі літаки Tornado і Eurofighter Бундесверу, а також винищувачі Rafale французьких ВПС.

Перший випробувальний політ запланований на 2026 рік. Крім винищувачів, також будуть розроблені дрони.

Провідними реалізаторами проекту стануть компанії Airbus і Dassault Aviation. У проект буде інвестовано 6,5 млрд євро до 2025 року.

Відзначається, що в Німеччині проект створення винищувача критикують представники Лівої партії, вважаючи його занадто дорогим. Проти нього виступає також Greenpeace.

Як повідомлялося, Збройні сили Сполучених Штатів Америки вперше використали в бою винищувач п’ятого покоління F-35. До 2020 року планується випустити більше 3 тис. Літаків такого типу, які надійдуть на озброєння 11 країн.

Поделиться публикацией