НІМЕЦЬКИЙ ГЕНЕРАЛ ВИЗНАЧИВ ВИРІШАЛЬНІ ФАКТОРИ ЩОДО МАСШТАБНОГО КОНТРНАСТУПУ ЗСУ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

Бригадний генерал у відставці Збройних сил ФРН Клаус Віттманн заявив, що контрнаступальна операція Збройних сил України на півдні країни приречена на успіх. За його словами, українські воїни високомотивовані у той час, як російських окупантів позбавлено бойового духу.

Також генерал зазначив, що незважаючи на переваги у вогневій могутності у російських військ, важливу роль може відіграти відсутність оперативного планування та лідерства, тактичної мобільності та розвідки в армії РФ.

Свою думку щодо настання ЗСУ на півдні України Віттманн оприлюднив на сайті видання Die Welt.

Німецький генерал звернув увагу, що після наказу президента України Володимира Зеленського відбити південні райони, так звані «експерти», які раніше розповідали про неминучість «краху» ЗСУ та «падіння» Києва, тепер говорять про безперспективність контрнаступу українських сил на півдні країни. У той же час, на його думку, ця операція має всі шанси на успіх. Віттманн підкреслив, що Київ має низку переваг.

«Реституція, а у разі потреби і відвоювання критично важливих територій є передумовою будь-якої мирної угоди. Сюди, безумовно, входить так званий «сухопутний коридор у Крим» з портовим містом Маріуполем, східна частина узбережжя Чорного моря, яка вважається відправною точкою для наступу Одесу та подальшого просування у Придністров’ї, а також місто Херсон, на яке Росія невдовзі після початку перейшла у наступ і де вже апробується створення подальших «народних республік» за допомогою русифікації адміністративної, грошової та паспортної систем», – вважає німецький генерал.

Віттманн звернув увагу, що майбутні наступальні дії системами озброєння проти артилерії, повітряних загроз і кораблів мають бути забезпечені ще краще, ніж попередні оборонні бої. За його словами, характерною рисою цієї війни є повна нещадність російських окупантів до міст, життєво важливої ​​інфраструктури та цивільного населення в бою переважно «на відстані» з їх більш, ніж у десять разів більшою вогневою міццю. У той самий час генерал каже, що це єдине, у чому росіяни перевершують. Їм разюче не вистачає лідерських навичок, оперативного планування та лідерства, тактичної мобільності, розвідки, зв’язку та, насамперед, бойового духу.

Тому, впевнений генерал, дуже важливо підтримати Україну ефективними системами ППО, артилерією та реактивними системами залпового вогню. Віттманн зазначив, що всього чотири РСЗВ HIMARS за останні кілька днів досягли величезних успіхів проти російських систем озброєння, зокрема складів боєприпасів.

Клаус Віттманн додав, що зараз для України важлива підтримка у вигляді бронемашин, які ефективно забезпечують захист та водночас ведення вогню. За його словами, німецька військова промисловість вже багато тижнів пропонує близько 100 бойових танків Leopard та бойових машин піхоти Marder, але уряд ФРН не хоче постачати техніку Україні.

Поделиться публикацией