НОВІТНІЙ БТР-3ДЕ ПРОЙШОВ ВИПРОБУВАННЯ ПІД ЧАС БРИГАДНИХ ТАКТИЧНИХ НАВЧАНЬ ДЕСАНТУ

Новітні бронетранспортери української розробки і виробництва БТР-3ДЕ пройшли польові випробування під час бригадних тактичних навчань 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, повідомило 15 липня інформаційне агентство Міністерства оборони України «Армія Інформ».

Власне БТР-3 спочатку був подальшим розвитком радянського БТР-80, однак БТР-3ДЕ, як модифікована версія, вже зовсім не схожий на свого радянського «предка» – бронетранспортер має посилений броньовий захист та вогневу міць, бортовий комп’ютер, сигнали нічного бачення, засоби зв’язку, ергономічність бойової машини.

Нові зразки української військової техніки викликали захват у присутніх на навчаннях військовослужбовців країн НАТО, які дали їм високу оцінку.

«На нинішніх навчаннях я вперше побачив ці бойові машини українського виробництва. Вони викликають захоплення і у вогневому ураженні, і у можливості пересуватися по місцевості. Це потужна і сучасна техніка, вона за деякими характеристиками набагато перевершує іноземні зразки», – заявив лейтенант Збройних сил Канади Мартін Вікс (нагадаємо, що саме у Канади президент України Володимир Зеленський планує закуповувати БТРи для української армії).

Бригадно-тактичні навчання 95-ї окремої десантно-штурмової бригади 95-ї ОДШБр ВСУ пройшли на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки у Львівській області і завершилися 14 липня.

14 березня 2019 року на загальновійськовому полігоні ЗСУ пройшли випробування бронеавтомобіля «Козак-2», призначеного до постановки на озброєння.

Раніше в Україні завершили випробування модернізованих зенітних комплексів «Куб» і «Тор». Повернення комплексів на озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ підвищить потенціал ЗСУ та української системи протиповітряної оборони.

Як повідомлялося, нові українські бойові машини — реактивна система залпового вогню «Верба» і пускова установка для реактивних систем «Вільха» почали виробляти на Шепетівському ремонтному заводі (ШРЗ); передбачається, що перші штатні підрозділи української армії, озброєні новими системами, будуть сформовані вже цього року.

Поделиться публикацией