НОВИЙ ТРАНШ ДОПОМОГИ З НІМЕЧЧИНИ: БОЄПРИПАСИ ТА ППО

В рамках військової допомоги Німеччина передала українським військовим боєприпаси, бронетехніку, радар та зенітний комплекс Skynex. Список допомоги розміщений на урядовому сайті ФРН.

Головною частиною траншу можна назвати вже другий переданий для України зенітний артилерійський комплекс Skynex. Це  гарматна установка, що здатна збивати безпілотники або крилаті ракети програмованими боєприпасами. Також була передана радіолокаційна станція виявлення повітряних цілей TRML-4D. Вона здатна працювати самостійно або у комплексі із західними ЗРК, зокрема, IRIS-T. Серед іншого, вказується про передачу одного комплекту системи AMPS (Airborne Missile Protection System), що призначена для активної протидії ракетним загрозам. Ними мають оснащуватись українські гелікоптери.

Зрештою, у розділі запланованої до передачі техніки та озброєння з’явилась третя батарея зенітного ракетного комплексу MIM-104 Patriot.

У пакеті допомоги Німеччини також 10 бойових машин піхоти Marder, 1 броньовану ремонтно-квакуаційну машину Dachs, 9 мінних тралів, мостоукладальник Beaver із запасними частинами та 6 колісних тягачів для транспортування танків M1070 Oshkosh.

До технічної підтримки також увійшло 60 моторів для човнів та 600 LED-ламп (ймовірно, для мобільних груп ППО) та 1980 комплектів маскувальної сітки.

Отже, у пакет увійшли боєприпаси до різних систем:

120 мм танкові боєприпаси для Leopard 2;

29,638 снарядів для ЗСУ Gepard;

ракети для ЗРК IRIS-T SLM;

18,000 боєприпасів калібру 40 мм;

7,500 снарядів калібру 155 мм;

120 мм мінометні міни.

В частині піхотного озброєння та спорядження було передано  3 000 ручних протитанкових гранатометів RGW 90, 100 тисяч  аптечок та 2000 пончо.

Поделиться публикацией