НЕВГОМОННА СПАРТЦ У ЛИСТІ БАЙДЕНУ ВИМАГАЄ БІЛЬШОЇ УВАГИ НАВКОЛО ЄРМАКА

Конгресвумен Вікторія Спартц надіслала нового листа президенту США Джо Байдену, щоб звернути увагу на останні події в Україні, включно з додатковими занепокоєннями навколо керівника ОП Андрія Єрмака. Вона закликала адміністрацію США створити спільну оперативну групу в Міністерстві оборони для реалізації узгодженої стратегії щодо України, належного нагляду за критичною інфраструктурою та впорядкування логістики летальної допомоги, яка надається Україні.

Лист, як вказує ZN.UA, опублікований на сайті Спартц.

За її словами, новий лист є продовженням звернення до адміністрації Байдена від 8 липня, у якому вона просила адміністрацію США «відзвітувати» перед Конгресом про Андрія Єрмака.

«Відсутність призначення очільника САП, занепокоєння, висловлені нашими військовими та оборонними підрядниками, а також деякими союзниками по НАТО, викликають занепокоєння щодо національної безпеки та вимагають належної уваги з боку адміністрації Байдена», — написала Спартц.

«Ваша адміністрація повинна уважно стежити за цими проблемами, а також забезпечити підзвітність і прозорість для Конгресу: ніщо не повинно перешкоджати вашій адміністрації публікувати, які органи та посадові особи відповідають за виділені кошти та перераховувати усі суб’єкти отримання цих коштів», — додала вона.

Спартц заявила, що «дуже розчарована відсутністю чіткої стратегії та рішучих дій» від адміністрації Байдена щодо України. Конгресвумен розкритикувала затримку призначення очільника САП, а також згадала про звільнення Ірини Венедіктової з посади генпрокурора.

«Під останнім тиском Київ нарешті дійшов до призначення Олександра Клименка очільником САП, призначення якого майже два роки гальмував Олег Татаров, призначенець Єрмака. Хоча, цей процес ще не завершено і він потребує додаткових заходів з боку генпрокурора. Київ також нещодавно звільнив Ірину Венедіктову з посади генпрокурора. Схоже, Єрмак може спробувати призначити генерального прокурора через парламентську більшість Зеленського, що фактично могло б саботувати роботу Клименка», — написала конгресвумен.

Крім того, конгресвумен заявила, що «прикладом зловживання владою є нещодавнє видання таємних наказів про скасування українського громадянства без належної процедури».

«Минулого тижня Геннадія Корбана, голову міського штабу територіальної оборони Дніпра, з яким я мала коротку зустріч у Дніпрі, таємним наказом позбавили громадянства та заборонили в’їзд в Україну», — заявила конгресвумен.

Також, за словами Спартц, одна з проблем була порушена ліцензованим оборонним підрядником США, який висловив важливу стурбованість заступником міністра оборони України, призначеним Єрмаком у квітні, Денисом Шараповим.

«Пан Шарапов — бізнес-партнер Андрія Єрмака, Борис Єрмак (батько Андрія Єрмака, який звільнився з ФСБ Росії) та громадянин Росії Рахамім Емануїлов, який раніше мав зв’язки з Іраном і Афганістаном, а також поточні зв’язки з Владіміром Путіним», — йдеться у листі Спартц.

Поделиться публикацией