НА 2020 РІК ПЕРЕДБАЧЕНО РЕКОРДНИЙ ОБОРОННИЙ БЮДЖЕТ

На наступний рік на національну безпеку і оборону передбачено видатки в розмірі 245,8 млрд грн.

Про це 5 листопада ц.р. повідовим Міністр оборони Андрій Загороднюк під час презентації проекту Держбюджету на 2020 рік.

«Головна мета оборонного відомства — це розвиток Збройних сил України, тому відсоток бюджету істотно виріс і повинен стати найбільшим бюджетом з часів незалежності України», — сказав він.

За словами Загороднюка, проектом закону про Держбюджет на наступний рік на національну безпеку і оборону передбачено видатки в розмірі 245,8 млрд грн, що становить 5,45% ВВП і відповідає вимогам документів стратегічного планування.

Зазначається, що ці витрати в порівнянні з 2019 роком (212,0 млрд грн) збільшено на 33,8 млрд грн, або на 16%, і, згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 2 листопада 2019 року, передбачено направити: 135,5 млрд грн грн (3% ВВП) — на оборону; 110,3 млрд грн (2,45% ВВП) — на безпеку.

За даними міністра, спланований бюджет оборонного відомства має стати найбільшим за роки незалежності і разом з кошторисом для Головного управління розвідки (3,5 млрд), Держспецтрансслужби (1,4 млрд) і державними гарантіями (9 млрд) складе 130 млрд грн.

Загороднюк також зазначив, що для Міністерства оборони України основний пріоритет залишається незмінним — це відновлення і розвиток об’єктів інфраструктури, закупівля, модернізація і ремонт озброєння і військової техніки (ОВТ), отримання необхідних можливостей, що відповідають критеріям членства в НАТО.

До того ж, Андрій Загороднюк назвав пріоритети нового формату відносин з НАТО, який буде затверджений найближчим часом.

Ще раніше президент Володимир Зеленський запропонував НАТО зробити Україну учасником Програми розширених можливостей.

Поделиться публикацией