НА “ІМПУЛЬСІ” СТВОРЮЄТЬСЯ ВИСОКОТОЧНИЙ ЦЕНТР, ЯКИЙ ЗАМИКАЄ ПОВНИЙ ЦИКЛ ВИРОБНИЦТВА БОЄПРИПАСОВ — ГЕНДИРЕКТОР УКРОБОРОНПРОМУ

На КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс», який є одним із ключових підприємств кластеру високоточного озброєння та боєприпасів «Укроборонпрому», створюється новітній виробничий центр, який замикає повний цикл виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння. Наразі завершено встановлення десятків  комп’ютеризованих високотехнологічних верстатів.

Про це 28 серпня заявив Генеральний директор Концерну Павло Букін.

«Це – новий цех із новітніми верстатами, призначеними для високоточної обробки. Його створено у рекордні терміни завдяки координації основних державних стейкхолдерів – Кабміну, МЕРТ, Концерну та заводу «Імпульс». Вже найближчим часом розпочнеться виробництво комплектуючих, вкрай необхідних для завершення створення замкнутого циклу виробництва артилерійських боєприпасів та ракетного озброєння. Фактично, вперше з історії України ми створюємо підприємство, яке здатне у необхідній кількості виробляти всю номенклатуру засобів ініціювання до всіх артилерійських снарядів та ракетного озброєння», –  повідомив генеральний директор Павло Букін.

Як додав очільник «Укроборонпрому», аналогічні центри наразі створюються у кожному кластері концерну. Йдеться про харківський «Завод ім. Малишева», запорізьку «Іскру», луцький «Мотор» і ще з десяток підприємств «Укроборонпрому». «Наразі концерн реалізує наймасштабніше оновлення виробничих потужностей оборонних підприємств за 30 років», – підкреслив Павло Букін.

Для організації виробництва на шосткинському заводі здійснено масштабні роботи з підготовки цеху, який відповідає міжнародним нормам високоточного виробництва. Підлогу залито спеціальним полімерним покриттям високою міцності, здатним витримати верстати вагою понад 5 тон. Для забезпечення стабільного режиму вологи та температури налагоджено систему кондиціонування та фільтрації повітря. Крім того, оновлено система електроживлення, освітлення та застосовано енергозберігаючі технології.

“Вже завершено 90% робіт із запуску високоточного виробничого майданчика. Впродовж наступних 30-50 днів триватиме налагодження усіх верстатів. На новому обладнанні ми вироблятимемо деталі із точністю, яка вимірюється у мікронах. Окрім того, завдяки цим верстатам ми значно знизимо собівартість продукції. Для розуміння: востаннє таке масштабне оновлення обладнання відбувалося десятки років тому. Тобто, ці новітні верстати сформують виробничі потужності «Імпульсу» на наступні десятиріччя», –  заявив директор КП «Шосткинський казенний завод «Імпульс» Євген Чернов.

«Шосткинський казенний завод «Імпульс» є унікальним підприємством та одним з небагатьох у світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів. Саме продукція «Імпульсу» є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів, від снарядів та високоточних протитанкових ракет, до далекобійних систем «Вільха» та «Нептун». Тому завдяки роботі цього підприємства забезпечується серійне виготовлення зброї, яка є стратегічно важливою для безпеки України та боєздатності війська.

Поделиться публикацией