НА ОЗБРОЄННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ КАЗАХСТАНУ НАДІЙДУТЬ ТУРЕЦЬКІ БЕЗПІЛОТНИКИ

На озброєння збройних сил Казахстану надійдуть ударні безпілотники Anka турецького виробництва.

Про це 29листопада ц.р. повідомив портал Мілітарний.

Повідомляється, що переговори між турецьким виробником TUSAŞ та Казахстаном тривали деякий час і в результаті була підписана угода, – повідомила у Twitter турецька компанія.

Контракт уклали: від Казахстану – «Казспецекспорт», з боку Туреччини – аерокосмічна компанія Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), яка є виробником безпілотників Anka.

Повітряні сили Казахстану до 2023 року отримають 3 одиниці БПЛА Anka, 2 наземні станції управління, а також пакет логістичної підтримки (технічна документація, навчання та запасні частини).

Роботи по створенню БПЛА Anka розпочались у 2004 році турецькою компанією Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ/TAI). Перший політ був здійснений у 2010 році. В 2013 стало відомо про перше їх замовлення для Збройних Сил Туреччини.

Компанія TAI розробила дві версії літального апарату: Anka Block A та Anka Block B (Anka-S). У першому варіанті бойова машина здатна виконувати розвідувальні функції, а Anka-S може нести додаткове навантаження у вигляді бомб і ракет.

БПЛА обладнаний системою технічного зору високої роздільної здатності з інфрачервоною камерою, лазерним цілевказівником-далекоміром, радаром із синтезованою апертурою, захищеною системою передачі даних та бортовим комп’ютером турецької розробки.

Технічні характеристики БПЛА Anka:

Розмах крила: 17,5 метрів
Довжина: 8 метрів
Вага: близько 1700 кг
Вага корисного навантаження: 350 кг
Крейсерська швидкість: 200 км/годину
Радіус дії: до 250 км
Час польоту: більше 30 годин
Практична стеля: 9 км

У серпні ми повідомляли, що повітряним силам Туреччини було передано два ударних безпілотника Anka. На сьогодні, TUSAŞ передала збройним силам Туреччини 30 таких безпілотників. Також у Пакистані буде налагоджено випуск комплектуючих до БПЛА Anka.

Наприкінці вересня до Тунісу були доставлені перші два безпілотника Anka-S турецького виробництва. У 2020 році міністерство оборони Тунісу і турецька компанія TUSAŞ уклали угоду на постачання цих безпілотників. Договору на поставку передували майже два роки переговорів.

 

Поделиться публикацией