НА КОРДОНІ З УКРАЇНОЮ РОСІЯ РОЗМІСТИЛА БЛИЗЬКО 112 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВИХ – О. РЕЗНІКОВ

НА КОРДОНІ З УКРАЇНОЮ РОСІЯ РОЗМІСТИЛА БЛИЗЬКО 112 ТИСЯЧ ВІЙСЬКОВИХ – О. РЕЗНІКОВ

 

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на кордоні з Україною Росія розмістила близько 112 тисяч військових, а разом із морською та авіаційною компонентою – близько 130 тисяч, що на 20 тисяч більше, ніж було у грудні.

 

Про це 28 січня ц.р. повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Верховній Раді під час години уряду.

 

«Станом на зараз не спостерігається жодних явищ чи дій військового характеру, які би помітно відрізнялися від того, що відбувалося навесні минулого року перед Великоднем. Єдина відмінність у військовому плані, за якою ми уважно стежимо, це ситуація у Білорусі.

Що кардинально відрізняється – це інтенсивність гібридних заходів, у першу чергу інформаційних, а також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію».

За словами Резнікова, такі повідомлення – це засіб тиску, при чому «не тільки і не стільки на Україну».

Міністр оборони також зазначив, що є відмінності у цифрах різних розвідок про сили РФ біля кордонів України, і вони пов’язані «з відстанню і трактуванням цієї відстані»: хтось вказує відстані до 200 км від кордону, як Україна, а хтось – до 400 км.

«На початку грудня ми спостерігали за 41 батальйонно-тактичною групою та іншими підрозділами російської армії, які нараховували 94 тисячі осіб, з авіаційною та морською компонентою це було близько 110 тисяч.

Зараз ми спостерігаємо за частинами, які нараховують близько 112 тисяч осіб, а з морською та авіаційною компонентою – це близько 130 тисяч осіб.

У квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, становив 126 тисяч осіб. Отже, кількість тоді і зараз можна співмірна. Неспівмірна реакція».

 

Поделиться публикацией