НАТО ВАРТО ЗМІЦНИТИ СВОЮ ПРИСУТНІСТЬ У ЧОРНОМУ МОРІ — ДУДА

НАТО має зміцнити свою військову присутність у Чорному морі, щоб продемонструвати готовність протистояти будь-якому агресору, під час спільної прес-конференції з президентами Словаччини і Румунії у словацькому місті Кошице після завершення зустрічі лідерів «Бухарестської дев’ятки» заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає «Укрінформ».

«У цьому регіоні (акваторія Чорного моря — ред.) необхідно показати нашу готовність до оборони», — заявив Дуда, додавши, що НАТО повинно максимально серйозно поставитися до цього питання на тлі російської агресії в Україні та напруженої ситуації у Чорному та Балтійському морях.

«Ми погодилися, що сьогодні, дійсно, найважливішою проблемою є триваюче відновлення імперських амбіцій Росії. І це є фактом, на який треба відповідно реагувати «, — констатував Дуда.

Нагадаємо, 14 лютого генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що в Альянсі вивчають можливість нарощування військової присутності у Чорному морі.

Раніше Україна передала Альянсу запит про підтримку в Чорному морі перед зустріччю міністрів оборони 13-14 лютого. Запитувана допомога стосується спільних навчань, фінансової, політичної і демонстративної підтримки. Серед іншого Україна сподівається на створення в рамках НАТО окремого пакету допомоги Військово-морським силам України, щоб країни могли краще бачити, які є потреби і які є можливості допомогти.

Поделиться публикацией