МІНІСТР ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЗВИНУВАТИВ ДЕРЖСПЕЦЗВ’ЯЗКУ В КОРУПЦІЇ І НЕПРОФЕСІОНАЛІЗМІ

Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, схоже, очікують нелегкі часи і зміни: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров звинуватив відомство в корупції і непрофесіоналізмі і пообіцяв жорсткі розбірки. Голову Держспецзв’язку Леоніда Євдоченко Кабмін звільнив.

Міністерство цифрової трансформації проведе аудит Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку, ГСССЗИ) і запропонує алгоритм її реформування, повідомив віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Якщо описати цей орган чотирма словами, то це — неефективність, непрофесіоналізм, бюрократизм та корупція. Причому, корупцію сміливо можна поставити на перше місце», — написав він на своїй сторінці в Facebook у вівторок.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що в даний час у Держспецзв’язку 7,5 тис. співробітників і 24 територіальних органа. При цьому на службу покладено 92 функції,  вона виконує роль як регулятора, так і оператора телерадіомовлення. Бюджет Держспецзв’язку становить близько 4 млрд. грн., причому, закупівлі проходять за прихованою процедурою.

«Наше міністерство буде формувати політику розвитку відповідних сфер, і ми вже сьогодні беремо на контроль весь шлях трансформації», — відзначив Федоров.

За його словами, Держспецзв’язку «дико кошмарить проекти, які змінюють країну».

«Прихід Держспецзв’язку в будь-який орган влади закінчується приписом зупинити роботу систем. Всі вимоги побудовані на нормативці 1990-х, і тому отримати КСЗІ (комплексна система захисту інформації) на такі сучасні системи/проекти, як «Прозорро», «Трембіта», EHealth, Mobileid займає до двох років, тому що часто врахувати архаїчні вимоги неможливо. Всі проекти стикалися з штучним завищенням вимог. Ряд нещодавніх кібератак довів, що існуюча практика створення КСЗІ є відкритою торгівлею красивими папірцями і не має нічого спільного з кібербезпекою. Тепер пекло закінчиться», — додав він.

Раніше новопризначений прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявлял, що наступний рік стане роком тотальної цифровізації України, а після 2020 року держава має бути повністю в смартфоні.

«З 1 жовтня ми плануємо повністю відмовитися від паперового обігу. Ми плануємо заборонити використання і обмін між державними органами паперами. Це дуже амбіційне завдання, яке стоїть перед міністром Кабінету міністрів», — зазначив він.

Поделиться публикацией