МІНОБОРОНИ ВИКИНУЛО З ТЕНДЕРУ НА ХАРЧУВАННЯ ДЕШЕВШІ ФІРМИ ЧЕРЕЗ СЕРТИФІКАТИ ISO

Міністерство оборони України наприкінці року за результатами тендерів уклало угоди щодо закупівлі харчування для військових кількох областей на загальну суму 2,70 млрд грн. За даними системи ProZorro, спершу за підсумками аукціонів з формальною економією в 0,3% підписали договори на 3,07 млрд грн., однак у той же день загальна вартість усіх контрактів була знижена додатковими угодами до 2,70 млрд грн. через зменшення обсягу замовлення.

Про це повідомив DT.UA 14 січня ц.р.

ТОВ «Військсервіс-Волонтер» замовили поставку харчів та послуги з організації харчування на 1,78 млрд грн., а ТОВ «Преміум Фінанс Груп» – на 915,20 млн грн. Комплекти продуктів коштують по 84,42-85,08 грн. Це дорожче від жовтневих контрактів Міноборони: на 7-8% – із ТОВ «Військторг» і на 14-15% – із ТОВ «Укрпродакорд ОР».

Водночас у переможців було по три-шість конкурентів із нижчими до чверті цінами, проте їхні пропозиції відхилили. Причиною стало неподання низки документів.

На тендерах щодо послуг харчування Міноборони вимагало від учасників надання сертифікатів на систему управління якістю за ДСТУ ISO 9001:2015. Останніми роками армія купувала лише безпосередньо харчі, а від учасників вимагалось подання інших сертифікатів, а саме на систему управління безпечністю харчових продуктів за ДСТУ ISO 22000:2007 (ISO 22000:2005, IDT), а не систему управління якістю. У свою чергу цього разу Міноборони розмістило тендерну документацію 23 листопада, а учасники повинні були надати свої пропозиції до 3 грудня, тобто за десять днів мали отримати сертифікати, якщо вони не отримали їх раніше.

Поделиться публикацией