МО США ШУКАЄ СПОСОБИ ПРИСКОРИТИ ПРОЦЕДУРУ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ НА ПОСТАЧАННЯ ОЗБРОЄНЬ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО АРСЕНАЛУ

Міністерство оборони США шукає способи прискорити процедуру укладання контрактів на постачання озброєнь для власного та українського арсеналу.

Про це 16 грудня ц.р. повідомив Укрінформ, посилаючись на Bloomberg.

Інфомується, що співробітники Пентагону, відповідальні за закупівлі, застосовують широкий спектр заходів, які спрощують стандартні процедурні формальності для заповнення арсеналу США та поповнення запасів українських сил.

За словами аналітика фінансової компанії Jefferies Financial Group Шейли Кахаоглу, постачальники оборонної продукції вітали б, якби Пентагон «діяв швидше під час укладання контрактів».

Один із ключових методів – укладання «Договору, не всі положення якого визначені» (UCA). Це означає укладання контракту ще до того, як усі його умови, а також грошові питання затверджені. Деякі з цих інструментів використовувалися урядом США під час операції Warp Speed, щоб стимулювати розробку вакцин проти COVID-19 та оперативно закупити та розіслати 1 мільярд тестів на коронавірус американцям у 2020-2021 роках.

Як пише агентство, тепер Пентагон покладається на такі методи відновлення запасів переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin і переносних зенітно-ракетних комплексів Stinger. За словами анонімних високопоставлених представників Пентагону, UCA використовували під час переговорів з компанією Raytheon Technologies Corporation для постачання Україні перших двох зенітних ракетних комплексів NASAMS.

Також Пентагон використав UCA для контракту з Lockheed Martin Corporation на суму 476 млн дол. щодо постачання реактивних снарядів GMLR, що наводяться по GPS, для установок HIMARS.

Зазначається, що перед реалізацією контрактів Пентагон має отримати спеціальний дозвіл від Конгресу США у формі грошового траншу, схваленого на закупівлю.

Як повідомляв Укрінформ, Верхня палата Конгресу США ухвалила в четвер законопроєкт з оборонним бюджетом країни на 2023 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, посилення заходів зі стримування рф у Європі, підтримку союзників по НАТО й України.

Зокрема, 800 млн дол. призначені Україні. Ця сума розглядається окремо від інших багатомільярдних законодавчих актів, які Конгрес США ухвалював після масштабного вторгнення рф в Україну.

 

Поделиться публикацией